Ben Affleck jednak chce być Mrocznym Rycerzem i wyreżyserować The Batman?!

Tak to jakoś jest z tymi sprawami związanymi z kinowym uniwersum DC, że kiedy wydaje się, iż wszystko jest już ustalone, nagle pojawia się kolejna informacja, która co najmniej dezorientuje osoby trzecie. Co prawda w tym przypadku jeszcze nie padły oficjalne ogłoszenia związane z odstawieniem peleryny Batmana przez Bena Afflecka, jednak niemalże każda informacja z ostatnich tygodni uświadczała nas w przekonaniu, że powolutku pora się przestawiać na zmianę warty na tym lukratywnym stanowisku. 

Sprawy zaczynają (znowu) ukazywać się w innym świetle po wywiadzie Afflecka z Daily Sabah. Zasugerował tam, że to, czy sprawa jest warta świeczki, zależy od poziomu przedstawionego scenariusza:

Dla mnie podjęcie decyzji zawsze zależało od materiału, nad którym mam pracować. Chcę wyreżyserować film o Batmanie, ale nigdy nie otrzymałem skryptu scenariusza, który by mnie zadowolił, więc rozpoczynają pisanie od nowa. W tej chwili myślę nad wieloma możliwościami, ścieżkami, którymi uniwersum DC by podążało, sam zaś pójdę za tym, co mnie interesuje. Wiem na pewno, że uwielbiam pracować z tą grupą ludzi, a stworzenie ostatniego filmu sprawiło mi wiele radości.

Wychodzi chyba na to, że to czy Affleck zdecyduje się pozostać, zależy od jakości scenariusza. Bardzo ciekawe, jakie stanowisko na ten temat ma samo studio Warner Bros., które przecież w przeszłości niejednokrotnie zmieniało w sposób drastyczny swoje decyzje w sprawie DCEU. Wygląda na to, że będziemy wiedzieli na pewno, jak to się wszystko potoczy przy oficjalnych zarządzeniach, co wreszcie się zrobi z kwestią Batmana.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?