• Zaloguj się
 • Zarejestruj
 • Połącz z Facebook

Uwaga: Tekst zawiera ważny spoiler dotyczący jednej z czołowych postaci filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.

Po zakończeniu Przebudzenia Mocy nie bardzo było wiadomo, czego można się spodziewać po mającym dosłownie chwilę czasu ekranowego Mistrzu Skywalkerze. W tamtym okresie znaliśmy zaledwie strzępki informacji o wydarzeniach, które doprowadziły do wojny w Nowej Trylogii, choć więc Luke przebywał w odosobnieniu, szczegóły związane z jego osobą były z grubsza nieznane. Wielu też było rozczarowanych faktem, że ten, który miał ostatecznie przywrócić równowagę Mocy, w siódmym epizodzie otrzymał tylko występ cameo. Gdy wreszcie doszło do premiery Ostatniego Jedi, spora część fanów zapewne co najmniej podświadomie żałowała, że jednak nie skończyło się na tamtym krótkim występie przed napisami końcowymi. Jak się okazało, nie tylko oni są zresztą niezadowoleni. Sam Mark Hamill wyraził swoje rozczarowanie co do kierunku swojej postaci.

Zresztą, zamiast starać się literalnie tłumaczyć jego słowa, w tym przypadku zróbmy wyjątek od reguły, bo najlepiej dać głos samemu Mistrzowi:

To niejedyny materiał, w którym Hamill jawnie nie zgadza się z zaistniałym stanem rzeczy. W tym filmiku główny przekaz aktora jest taki, że Jedi się nie poddają - i gdyby nawet "prawdziwy" Luke rzeczywiście miał jakieś trudne do przezwyciężenia problemy, odczekałby rok, przegrupował się, a następnie naprawił swoje błędy. To, co wydarzyło się w Ostatnim Jedi, nie było w wyniku jego Luke'a Skywalkera, tylko kogoś zupełnie innego. Pomiędzy tymi słowami Hamill podkreśla jednocześnie, że to była jego praca i Rian Johnson tego od niego oczekiwał, bo dobrze służyło to całej historii. Dodaje również, że to tylko film i ma nadzieję, że ludzie nie będą czuli się po nim źle, bo ostatecznie Johnson jest właściwym człowieka na właściwym miejscu.

Zgadzacie się z wypowiedzią starego wygi, czy może uważacie, że rozwój postaci Skywalkera jest do przyjęcia?

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  zawiedzony · 4 miesięcy temu
  Dla mnie to osobista tragedia... mój bohater, mój niedościgniony wzór, zbawca o tak sobie wyrzuca relikwie jaką jest jego stary miecz????????? Dla mnie to nie pojęte... to nie są już moje Gwiezdne Wojny... niestety ale myszka miki zabija tę baśń....
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Qbsoon · 3 miesięcy temu
  Mi to pasuje. To jest ich film, zrobili go jak chcieli i ja to przyjmuję. Ja zresztą podchodzę tak samo do każdego filmu. Jeżeli w filmie dobra jest gra aktorska, to film jest dla mnie dobry, bo nie oceniam fabuły i przedstawienia postaci.
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  mama · 4 miesięcy temu
  brawo dla tego pana
 • Ten komentarz jest nie opublikowany
  Zawiedziony II · 4 miesięcy temu
  To akurat mi nie przeszkadza. Ja najbardziej zawiodłem się przez to jak dużo w tym filmie jest głupot scenariusza. Jakby go dziecko pisało, po prostu czułem się zażenowany (jak na Mrocznym Widmie, nie samymi scenami, ale całością nielogiczności). Doprowadzili do tego że nie czeka się na następny epizod, to był jak film dla dzieci. Żadnego zagrożenia, idioci przewodzą First Order ( jak oni doszli do takiej potęgi z takimi dowodzącymi, jak to w ogóle świadczy o Nowej Republice).
  Mam cichą nadzieję że J.J. zrobi epizod IX, jakby VIII nie było. W końcu Johnson pokazał Abramsowi palec, Abrams powinien zrobić to samo.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.