Pierścień Snoke’a ma związek z tytułem roboczym Epizodu IX?

UWAGA! News zawiera spoilery z Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi!

Wielu fanów miało nadzieję, że Snoke będzie miał większą rolę do odegrania w Gwiezdnych wojnach: Ostatnim Jedi, tym bardziej, że w siódmym epizodzie jego przeszłość oraz motywacje owiane były dużą tajemnicą. Co prawda, Najwyższy Przywódca zginął od ostrza miecza świetlnego, ale co uważniejsi fani dostrzegli na jego dłoni pierścień z tajemniczym, czarnym kamieniem. Okazuje się, że ów przedmiot został uwzględniony w książce Visual Dictionary Pabla Hidalgo, gdzie został określony jako obsydian pochodzący z katakumb pod zamkiem Dartha Vadera na planecie Mustafar (można go było ujrzeć chociażby w Łotrze 1). Wraz z ujawnieniem tytułu roboczego Epizodu IX, który brzmi: Black Diamond, pojawia się pytanie, czy wspomniany pierścień będzie obecny w tej produkcji, a może ujrzymy powrót Snoke’a w nieco innej formie.

star wars the last jedi snoke

Zobacz również: Rian Johnson opowiada o roli Snoke’a w Ostatnim Jedi!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: io9

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?