Advertisement

Ridley Scott za sterami serii o czarodzieju Merlinie dla Disneya?!

Ridley Scott jest w trakcie rozmów na temat reżyserowania serii filmów o czarodzieju Merlinie, określanych mianem The Merlin Saga studia Disney. Choć żaden kontrakt nie został jeszcze podpisany spekuluje się, że będzie to kolejny projekt reżysera, a jego firma Scott Free ma zająć się produkcją filmu wraz z Gilem Netterem.

miecz w kamieniu

Saga oparta jest na powieściach T.A. Barrona i skupia się na postaci czarodzieja Merlina. Opowieść zaczyna się od nakreślenia historii młodego Merlina i jego drogi do zostania mentorem legendarnego Króla Artura. 

Zobacz również: Animaniacy powrócą w 2020 roku!

Jeżeli doniesienia się potwierdzą to będzie to oznaczało, że Ridley Scott nie będzie miał czasu na odpoczynek. W maju 2017 roku premierę miała kolejna część serii filmów o Obcym w jego reżyserii, a zaraz po zakończeniu zdjęć rozpoczęły się prace nad produkcją Wszystkie pieniądze świata. W przypadku drugiego obrazu trudności nastręczała też decyzja o dokręceniu scen z Christopherem Plummerem zastępującym zniesławnionego Kevina Spaceya. To przedsięwięcie nie miało precedensu i odbyło się bardzo krótko przed premierą filmu. Miejmy nadzieję, że w przypadku projektu Disneya reżyser będzie miał więcej szczęścia.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Variety/Nadav Kander

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?