• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Uwaga: News zawiera bardzo poważne spoilery z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.

Ósmy epizod Gwiezdnych Wojen to prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna część sagi w historii. Jedni cenią ją za odważne rozwiązania i ogólne podejście twórców, innych denerwuje mnogość co najmniej dziwnych scen i skrajne odcinanie się od reszty dorobku. Nie da się nawet do końca oszacować, która ze stron w tym sporze jest liczniejsza.

Na temat mniej lub bardziej krytykowanych ujęć Ostatniego Jedi dość często wypowiada się Rian Johnson, przedstawiając swój punkt widzenia. Teraz powiedział co nieco o jednym z finałowych aktów swojej produkcji, kiedy to Luke (a w zasadzie jego hologram Mocy, jeśli chodzi o ścisłość) staje do walki z Kylo Renem na planecie Crait. Głównym zarzutem fanów było to, że - poza niezostawianiem śladów i młodszym wyglądem - Mistrz Skywalker dzierżył wtedy niebieski miecz świetlny - ten sam, który został zniszczony podczas pojedynku pomiędzy Kylo a Rey.

[Luke] stworzył tę projekcję po to, by wywrzeć jak największe wrażenie na Kylo. Wie, że jego piętą achillesową jest gniew, dlatego też tworzy swój młodszy wizerunek, dokładnie ten z okresu, gdy Kylo widział go po raz ostatni w trakcie konfrontacji w świątymi. Dlatego też zdecydował się dodać mu miecz dziadka Kylo - ten sam, o którym krzyczał w stronę Rey, że należy do niego. 
 
My jako widzowie widzieliśmy to... Prawda jest taka, że dokładnie dostrzegamy moment, gdy niebieski miecz świetlny dzieli się na pół - Kylo widzi oślepiający błysk, po czym pada nieprzytomny. Rey zabiera resztki broni, zanim się wreszcie budzi. Więc jeśli już naprawdę potrzebujecie mocnego wytłumaczenia, można powiedzieć, że nie ma 100% pewności, iż Kylo widział, co się stało z mieczem świetlnym.
Kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
 
 
Złośliwi powiedzieliby, że jeżeli jakaś scena musi być tłumaczona, to znaczy, że nie była wykonana dobrze, jednak z drugiej strony nie można tejże wypowiedzi ot tak zignorować lub bez dyskusji uznać za niewystarczającą. Pytanie tylko, czy coś takiego zadowoli choć część rozczarowanych?
 
Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.