• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

UWAGA! News zawiera spoilery z Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi!

Scena z Ostatniego Jedi, w której General Leia Organa wykorzystała Moc, by przeżyć w przestrzeni kosmicznej po wybuchu mostka okrętu dowodzenia Ruchu Oporu, została niezbyt dobrze przyjęta przez fanów Gwiezdnych wojen. Wielu nawet wyśmiewało ten moment określając postać graną przez Carrie Fisher mianem "Leia Poppins", podczas gdy inni próbowali wyjaśnić, że siostra Luke'a Skywalker potrafi wykorzystywać Moc w sposób instynktowny. Mimo wszystko ten moment zaskoczył jednak odtwórczynię roli Rey, która podczas sesji pytań i odpowiedzi dotyczących Ostatniego Jedi przyznała, że sposób, w jaki Leia wykorzystała Moc był dla niej niezrozumiały i nadal potrzebuje się dowiedzieć wielu rzeczy:

Z racji tego, że nie miałam tak dużej wiedzy na tematy gwiezdnowojenne, nadal mam wiele pytań dotyczących znaczenia tego wszystkiego. Dla przykładu, gdy wszyscy pytają o Jedi i inne tego typu sprawy, pamiętam rozmowę z Michelle - producentką wykonawczą Przebudzenia Mocy, która powiedziała: "Leia z pewnością jest Jedi, ponieważ jest wrażliwa na Moc i jest to dla niej wyzwanie". Oczywiście nie w takim sensie, jak to miało miejsce w przypadku Luke'a, lecz potrafi ona zdziałać wiele dobrego. Nie mam jeszcze gotowej odpowiedzi na to, czy jest Jedi. Nie wiem.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - Rian Johnson tłumaczy jedną z bardziej krytykowanych scen

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: Screen Rant / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

 

Wiesz, co z tym zrobić


Krystian Karolak

Krystian Karolak

Dziennikarz

O mnie:

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.