• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Zmiana koordynatora filmowych adaptacji komiksów DC okazuje się być zaledwie zaczątkiem wielkich rewolucji. Studio Warner Bros. ewidentnie ciężko przyjęło kolejną porażkę w postaci Ligi Sprawiedliwości. Jeżeli wierzyć nowym doniesieniom, wszelkie rotacje mające tam miejsce nie są tylko i wyłącznie na pokaz. Toby Emmerich, nowy przewodniczący Warner Bros., w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie będzie już odpowiadał nikomu poza CEO studia Kevinowi Tsujiharze. 

Według anonimowego informatora, wewnątrz WB za ostatnie porażki najczęściej wini się niewprowadzenie Supermana do promocji Ligi Sprawiedliwości. To właśnie przez to studio miało rzekomo zyskać mniej widzów w trakcie premierowego weekendu. Część winy zrzucana jest na ówczesną szefową marketingu (dziś zajmującą się tylko produkcją). Sue Kroll rzekomo "nienawidzi filmów superhero" (sama zainteresowana oczywiście zaprzecza). Najważniejsze jednak jest to, co powiedział Tsujihara:

Warner Bros. musi kontynuować to, co robiło od zawsze: produkowanie największych, najbardziej różnorodnych dzieł w branży. To jest to, co uczyniło nas zwycięzcami. Nie możemy robić tego, co Disney. Dla nich działało to świetnie, ale my jesteśmy inni. Musimy dalej tworzyć zbalansowaną pulę składającą się na każdy film i gatunek. 

Kadr z filmu Wonder Woman

Zobacz również: Zmiana na stanowisku głównego koordynatora filmów DC!

Czyli po wielu porażkach Warner Bros. najwyraźniej planuje przestać tworzyć ulepszoną wersję Marvel Cinematic Universe i po prostu zająć się wprowadzeniem czegoś nowego. Oczywiście nie wiadomo, co to konkretnie będzie, ale czasami samo przyznanie się do pójścia w złą stronę i próba zmiany kierunku bywa zbawienne. Czas pokaże.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Szymon Góraj

Szymon Góraj

Redaktor

O mnie:

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.