• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

MyFrenchFilmFestival to dość unikatowy festiwal filmowy, który nie wymaga wyjścia z domu, trwa przez miesiąc, a filmy można oglądać o dowolnej porze dnia i nocy. Obecny na terenie kilkunastu krajów, w Polsce dostępny za darmo. Ósma edycja startuje już za tydzień!

Choć nie wszystkim odpowiada kino festiwalowe, to w  MyFrenchFilmFestival można znaleźć zazwyczaj wiele ciekawych produkcji, zarówno tych poważniejszych, jak i po prostu zabawnych. Zazwyczaj nie brakuje też historii o zabarwieniu erotycznym. W tegorocznej selekcji rzucają się w oczy takie filmy jak: W głąb lasu (fr. Dans la forêt), Ostatnie Metro (fr. Le dernier métro z 1980), Rock'n'Roll i krótkometrażowa Ślicznotka do schrupania (fr. Belle à croquer) opowiadająca historię kanibala, w cukierkowej stylistyce filmów Wesa Andersona.

Belle a croquerFot. Axel Courtiere

Informacje prasowe:

Kiedy: Od 19 stycznia do 19 lutego 2018 r. kinomani z całego świata będą mieli dostęp do filmów prezentowanych podczas 8. edycji internetowego festiwalu kina francuskiego.

Na czym to polega: W konkursie bierze udział dziesięć filmów krótkometrażowych oraz dziesięć filmów długometrażowych. Internauci mogą je oceniać oraz komentować na stronie festiwalu. Dwa z filmów biorących udział w konkursie są produkcji belgijskiej. Zostaną również zaprezentowane, poza konkursem, film z klasyki kina francuskiego oraz dwa filmy francuskojęzyczne produkcji kanadyjskiej.

Ceny: Wszystkie filmy krótkometrażowe będę dostępne nieodpłatnie na całym świecie. Każdego roku festiwal jest dostępny za darmo na niektórych terytoriach. Podczas tej edycji będą to: Indie, Polska, Ameryka Łacińska, Rosja, Afryka i Rumunia.

Ceny na pozostałych terytoriach (wyłączając Francję):

  • Dostęp do jednego filmu długometrażowego: 1,99 €
  • Pełen pakiet: 7,99 € za dostęp do wszystkich filmów festiwalowych

Zobacz również: Cannes 2018 - wiemy już, kto będzie w tym roku przewodniczył jury festiwalu!

Filmy dostępne będą na stronie internetowej festiwalu. Wszystkie produkcje obejrzeć można z polskimi napisami.

Źródło: MyFrenchFilmFestival / Ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Angelika Borucka

Angelika Borucka

O mnie:

Królowa CSS-a. Gra w strzelanki na padzie. Nałogowo ogląda seriale i filmy. Kocha Innerpartysystem, duet Wingard/Barrett i Harry'ego Keogha.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.