Advertisement

Znamy zwycięzców Critics’ Choice Awards 2018!

W czwartek wieczorem po raz 23. odbyła sie gala Critics’ Choice Awards. Gildia krytyków nagrodziła najlepszych aktorów, filmy oraz seriale podsycając nasze apetyty na tegoroczne Oscary, które zbliżają sie wielkimi krokami. Statuetkę za najlepszy film otrzymała produkcja Guillermo del Toro – Kształt Wodyktóra sensacyjnie wygrała z Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri. Film del Toro zgarnął łącznie 4 nagordy, jednak największą niespodzianką wydaje się być nagroda dla Baby Driver za najlepszy montaż, wygrywając między innymi ze wcześniej wspomnianym Kształtem wody czy Dunkierką. Ze statutek mogli się również cieszyć m.in: Gary Oldman, James Franco, Sam Rockwell, Frances McDormand czy Nicole Kidman.

CCHA2018

Zobacz również: Życie i czasy Sknerusa McKwacza- recenzja komiksu

Poniżej lista wszystkich nominowanych i zwycięzców:

NAJLEPSZY FILM

The Big Sick
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Post
The Shape of Water 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

NAJLEPSZY REŻYSER

Guillermo del Toro – The Shape of Water 
Greta Gerwig – Lady Bird
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan – Dunkirk
Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
Jordan Peele – Get Out
Steven Spielberg – The Post

NAJLEPSZY AKTOR

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
James Franco – The Disaster Artist
Jake Gyllenhaal – Stronger
Tom Hanks – The Post
Daniel Kaluuya – Get Out
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Gary Oldman – Darkest Hour 

NAJLEPSZA AKTORKA

Jessica Chastain – Molly’s Game
Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Willem Dafoe – The Florida Project
Armie Hammer – Call Me By Your Name
Richard Jenkins – The Shape of Water
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 
Patrick Stewart – Logan
Michael Stuhlbarg – Call Me by Your Name

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Mary J. Blige – Mudbound
Hong Chau – Downsizing
Tiffany Haddish – Girls Trip
Holly Hunter – The Big Sick
Allison Janney – I, Tonya 
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

NAJLEPSZA OBSADA 

Dunkirk
Lady Bird
Mudbound
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

NAJLEPSZY AKTOR MŁODEGO POKOLENIA

Mckenna Grace – Gifted
Dafne Keen – Logan
Brooklynn Prince – The Florida Project
Millicent Simmonds – Wonderstruck
Jacob Tremblay – Wonder 

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor – The Shape of Water
Greta Gerwig – Lady Bird 
Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani – The Big Sick
Liz Hannah and Josh Singer – The Post
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Jordan Peele – Get Out 

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY

James Ivory – Call Me by Your Name 
Scott Neustadter and Michael H. Weber – The Disaster Artist
Dee Rees and Virgil Williams – Mudbound 
Aaron Sorkin – Molly’s Game
Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky – Wonder

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY

The Breadwinner
Coco
Despicable Me 3
The LEGO Batman Movie
Loving Vincent

NAJLPESZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

BPM (Beats Per Minute)
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade 
The Square
Thelma

NAJLEPSZE ZDJĘCIA

Roger Deakins – Blade Runner 2049 
Hoyte van Hoytema – Dunkirk
Dan Laustsen – The Shape of Water
Rachel Morrison – Mudbound
Sayombhu Mukdeeprom – Call Me by Your Name

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin – The Shape of Water 
Jim Clay, Rebecca Alleway – Murder on the Orient Express
Nathan Crowley, Gary Fettis – Dunkirk
Dennis Gassner, Alessandra Querzola – Blade Runner 2049
Sarah Greenwood, Katie Spencer – Beauty and the Beast
Mark Tildesley, Véronique Melery – Phantom Thread

NAJLEPSZY MONTAŻ

Michael Kahn, Sarah Broshar – The Post
Paul Machliss, Jonathan Amos – Baby Driver
Lee Smith – Dunkirk
Joe Walker – Blade Runner 2049
Sidney Wolinsky – The Shape of Water

NAJLEPSZE KOSTIUMY

Renée April – Blade Runner 2049
Mark Bridges – Phantom Thread 
Jacqueline Durran – Beauty and the Beast
Lindy Hemming – Wonder Woman
Luis Sequeira – The Shape of Water

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA

Beauty and the Beast
Darkest Hour 
I, Tonya
The Shape of Water 
Wonder

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE

Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes 
Wonder Woman

NAJLPESZY FILM AKCJI

Baby Driver
Logan
Thor: Ragnarok
War for the Planet of the Apes
Wonder Woman 

NAJLEPSZA KOMEDIA

The Big Sick 
The Disaster Artist
Girls Trip
I, Tonya
Lady Bird

NAJLEPSZY AKTOR KOMEDIOWY

Steve Carell – Battle of the Sexes
James Franco – The Disaster Artist
Chris Hemsworth – Thor: Ragnarok
Kumail Nanjiani – The Big Sick
Adam Sandler – The Meyerowitz Stories 

NAJLEPSZA AKTORKA KOMEDIOWA

Tiffany Haddish – Girls Trip
Zoe Kazan – The Big Sick
Margot Robbie – I, Tonya 
Saoirse Ronan – Lady Bird
Emma Stone – Battle of the Sexes

NAJLEPSZY FILM HORROROWY LUB SCI-FI

Blade Runner 2049
Get Out 
It
The Shape of Water 

NAJLEPSZA PIOSENKA

“Evermore” – Beauty and the Beast
“Mystery of Love” – Call Me by Your Name
“Remember Me” – Coco 
“Stand Up for Something” – Marshall
“This Is Me” – The Greatest Showman

NAJLEPSZA MUZYKA

Alexandre Desplat – The Shape of Water 
Jonny Greenwood – Phantom Thread
Dario Marianelli – Darkest Hour
Benjamin Wallfisch and Hans Zimmer – Blade Runner 2049
John Williams – The Post
Hans Zimmer – Dunkirk

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY

American Gods (Starz)
The Crown (Netflix)
Game of Thrones (HBO)
The Handmaid’s Tale (Hulu) 
Stranger Things (Netflix)
This Is Us (NBC)

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM

Sterling K. Brown – This Is Us (NBC) 
Paul Giamatti – Billions (Showtime)
Freddie Highmore – Bates Motel (A&E)
Ian McShane – American Gods (Starz)
Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC)
Liev Schreiber – Ray Donovan (Showtime)

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM

Caitriona Balfe – Outlander (Starz)
Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access)
Claire Foy – The Crown (Netflix)
Tatiana Maslany – Orphan Black (BBC America)
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale (Hulu) 
Robin Wright – House of Cards (Netflix)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU DRAMATYCZNYM

Bobby Cannavale – Mr. Robot (USA)
Asia Kate Dillon – Billions (Showtime)
Peter Dinklage – Game of Thrones (HBO)
David Harbour – Stranger Things (Netflix) 
Delroy Lindo – The Good Fight (CBS All Access)
Michael McKean – Better Call Saul (AMC)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU DRAMATYCZNYM

Gillian Anderson – American Gods (Starz)
Emilia Clarke – Game of Thrones (HBO)
Ann Dowd – The Handmaid’s Tale (Hulu) — WINNER
Cush Jumbo – The Good Fight (CBS All Access)
Margo Martindale – Sneaky Pete (Amazon)
Chrissy Metz – This Is Us (NBC)

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY

The Big Bang Theory (CBS)
Black-ish (ABC)
GLOW (Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Modern Family (ABC)
Patriot (Amazon)

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM

Anthony Anderson – Black-ish (ABC)
Aziz Ansari – Master of None (Netflix)
Hank Azaria – Brockmire (IFC)
Ted Danson – The Good Place (NBC) 
Thomas Middleditch – Silicon Valley (HBO)
Randall Park – Fresh Off the Boat (ABC)

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM

Kristen Bell – The Good Place (NBC)
Alison Brie – GLOW (Netflix)
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon) 
Sutton Foster – Younger (TV Land)
Ellie Kemper – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)
Constance Wu – Fresh Off the Boat (ABC)

NAJLPESZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU KOMEDIOWYM

Tituss Burgess – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)
Walton Goggins – Vice Principals (HBO) 
Sean Hayes – Will & Grace (NBC)
Marc Maron – GLOW (Netflix)
Kumail Nanjiani – Silicon Valley (HBO)
Ed O’Neill – Modern Family (ABC)

NAJLPESZY AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU KOMEDIOWYM

Mayim Bialik – The Big Bang Theory (CBS) 
Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
Betty Gilpin – GLOW (Netflix)
Jenifer Lewis – Black-ish (ABC)
Alessandra Mastronardi – Master of None (Netflix)
Rita Moreno – One Day at a Time (Netflix)

NAJLEPSZY MINISERIAL

American Vandal (Netflix)
Big Little Lies (HBO) 
Fargo (FX)
Feud: Bette and Joan (FX)
Godless (Netflix)
The Long Road Home (National Geographic)

NAJLPESZY FILM TELEWIZYJNY

Flint (Lifetime)
I Am Elizabeth Smart (Lifetime)
The Immortal Life of Henrietta Lacks (HBO)
Sherlock: The Lying Detective (PBS)
The Wizard of Lies (HBO) — WINNER

NAJLEPSZY AKTOR W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Jeff Daniels – Godless (Netflix)
Robert De Niro – The Wizard of Lies (HBO)
Ewan McGregor – Fargo (FX) 
Jack O’Connell – Godless (Netflix)
Evan Peters – American Horror Story: Cult (FX)
Bill Pullman – The Sinner (USA)
Jimmy Tatro – American Vandal (Netflix)

NAJLEPSZY AKTORKA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Jessica Biel – The Sinner (USA)
Alana Boden – I Am Elizabeth Smart (Lifetime)
Carrie Coon – Fargo (FX)
Nicole Kidman – Big Little Lies (HBO)
Jessica Lange – Feud: Bette and Joan (FX)
Reese Witherspoon – Big Little Lies (HBO)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Johnny Flynn – Genius (National Geographic)
Benito Martinez – American Crime (ABC)
Alfred Molina – Feud: Bette and Joan (FX)
Alexander Skarsgård – Big Little Lies (HBO) — WINNER
David Thewlis – Fargo (FX)
Stanley Tucci – Feud: Bette and Joan (FX)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

Judy Davis – Feud: Bette and Joan (FX)
Laura Dern – Big Little Lies (HBO) 
Jackie Hoffman – Feud: Bette and Joan (FX)
Regina King – American Crime (ABC)
Michelle Pfeiffer – The Wizard of Lies (HBO)
Mary Elizabeth Winstead – Fargo (FX)

NAJLEPSZY TALK SHOW

Ellen (NBC)
Harry (Syndicated)
Jimmy Kimmel Live! (ABC) 
The Late Late Show with James Corden (CBS)
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)
Watch What Happens Live with Andy Cohen (BRAVO)

NAJLEPSZY SERIAL ANIMOWANY

Archer (FX)
Bob’s Burgers (FOX)
BoJack Horseman (Netflix)
Danger & Eggs (Amazon)
Rick and Morty (Adult Swim) 
The Simpsons (FOX)

NAJLEPSZY IMPROWIZOWANY REALITY SHOW

Born This Way (A&E) 
Ice Road Truckers (History)
Intervention (A&E)
Live PD (A&E)
Ride with Norman Reedus (AMC)
Teen Mom (MTV)

NAJLEPSZY REALITY SHOW ZE SCENARIUSZEM

The Carbonaro Effect (truTV)
Fixer Upper (HGTV)
The Profit (CNBC)
Shark Tank (ABC) 
Undercover Boss (CBS)
Who Do You Think You Are? (TLC)

NAJLEPSZY PROGRAM ROZRYWKOWY

America’s Got Talent (NBC)
Chopped (Food Network)
Dancing with the Stars (ABC)
Project Runway (Lifetime)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
The Voice (NBC) 

NAJLEPSZY GOSPODARZ REALITY SHOW

Ted Allen – Chopped (Food Network)
Tyra Banks – America’s Got Talent (NBC)
Tom Bergeron – Dancing with the Stars (ABC)
Cat Deeley – So You Think You Can Dance (FOX)
Joanna and Chip Gaines – Fixer Upper (HGTV)
RuPaul – RuPaul’s Drag Race (VH1) 

 

 Źródło: ew.com/ Ilustracja wprowadzenia: celebmix.com

 

Choć od 11 urodzin minęło trochę czasu, to nadal czekam na list z Hogwartu. Oprócz tego lubię zajrzeć do odległej galaktyki oraz świata komiksów. Świr Oscarowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?