Gemini Man – Clive Owen antagonistą w filmie Anga Lee!

Portal Variety informuje, że Paramount Pictures i Skydance Media postanowiły zaangażować Clive’a Owena do obrazu Gemini Man w reżyserii Anga Lee (Przyczajony tygrys, ukryty smok, Życie Pi) i Willem Smithem (Jestem legendą, Dzień niepodległości) w roli głównego bohatera. Film, według scenariusza Davida Benioffa (Gra o tron), opowie o strzejącym się agencie NSA, który stara się przejść na emeryturę. Jednak ktoś chce jego śmierci, a człowiek, który ma go zabić, jest w rzeczywistości jego młodszym klonem. Owen ma wcielić się w antagonistę, lecz szczegóły dotyczące granej przez niego postaci nie są jeszcze znane. Portal The Hollywood Reporter podaje, że Mary Elizabeth Winstead (FargoScott Pilgrim kontra świat) oraz Tatiana Maslany (Orphan Black, Wschodnie obietnice) zostały również zaangażowane w ten projekt.

Zobacz również: Gemini Man – znamy datę premiery nowego filmu Anga Lee z Willem Smithem

https://www.youtube.com/watch?v=MOpaJiP36Ig

Projekt po raz pierwszy został przedstawiony przez Darrena Lemke’go (Gęsia skórka, Turbo) w 1997 roku i miał zostać wyreżyserowany przez Tony’ego Scotta, a produkcją zamierzano powierzyć Donowi Murphy’emu. Mówiono później o tym, że obraz mógłby zostać nakręcony przez Curtisa Hansona (Tajemnice Los Angeles, 8 mila) lub Joe’go Carnahana (Przetrwanie,Drużyna A). Do głównej roli brano pod uwagę Mela Gibsona, a nawet Clinta Eastwooda. Problemem, z jakim zmagała się ta produkcja, była konieczność obsadzenia jednego aktora w dwóch rolach przy wykorzystaniu efektów specjalnych. Wydaje się to jednak idealna produkcja dla Anga Lee, który miał już okazję pracować nad projektami wykorzystującymi w dużym stopniu najnowsze zdobycze technologiczne m.in. Życie Pi, za który otrzymał drugiego Oscara (pierwszą statuetkę przyznano mu za Tajemnicę Brokeback Mountain).

Produkcja zadebiutuje w amerykańskich kinach 4 października 2019 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Getty Images

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?