Czwarta władza – nowy film Spielberga zakazany w Libanie

Najnowszy film Stevena Spielberga z Tomem Hanksem i Meryl Streep w rolach głównych został odrzucony przez libańską komisję cenzury na kilka dni przed premierą. Oznacza to, że Czwarta władza, która do kin w Libanie miała trafić 18 stycznia 2018 r. nie będzie tam w ogóle wyświetlana.

 the post, Hanks, Streep

Zobacz również: Pitbull. Ostatni Pies – oto oficjalny plakat filmu!

Państwowa komisja wstrzymała premierę nowego dramatu amerykańskiego reżysera. Powodem jest film Spielberga z 1993 r. – chodzi o Listę Schindlera, który znajduje się na liście bojkotu Izraela. Film był kręcony m.in. w Jerozolimie, która jest aktualnie w stanie wojny z Libanem. Dziwne jednak jest to, że Spielberg od tego czasu wyprodukował kilka nowych tytułów, które bez problemu zawitały na ekranach w tym kraju. Sprawa trafiła do ministra spraw wewnętrznych, który może jeszcze uchylić tę decyzję. Producenci jednak wstrzymują się od komentarza, dopóki nie otrzymają oficjalnej informacji od libańskiego dystrybutora. 

Film opowiada historię o staraniach amerykańskiej prasy, która chciała ujawnić prawdę co do przebiegu wojny w Wietnamie. Dwoje wydawców dziennika The Washington Post – Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks), stają na czele bezprecedensowego starcia z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

W pozostałych rolach pojawiają się: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts, Bradley Whitford, Bruce Greenwood, Carrie Coon, Matthew Rhys ,Alison Brie, Jesse Plemons, David Cross, Zach Woods, Pat Healy.

Termin polskiej premiery Czwartej władzy to 16 luty 2018 r. 

Źródło: hollywoodreporter.com/ Ilustracja wprowadzenia: 20th Century Fox

"Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie- Ci którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną". Absolwent dziennikarstwa. W wolnych chwilach konferansjer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?