Żona czy mąż? – włoska komedia z Kasią Smutniak trafi do polskich kin. Zobacz zwiastun!

O Walentynkowego widza w Polsce powalczy włoski przebój kinowy Żona czy mąż – komedia romantyczna z motywem zamiany ciałami. W jedną z głównych wciela się Kasia Smutniak, polska aktorka pracująca na Półwyspie Apenińskim. Jest to kolejna po Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie produkcja z jej udziałem, która trafi na rodzime ekrany. W sieci dostępny jest już zwiastun filmu.

Żona czy mąż? Zwiastun from Spectator – więcej niż kino on Vimeo.

Reżyser Simone Godano o filmie wypowiada się następująco:

Psychologowie czasami proszą pacjentów, żeby opowiedzieli o jakimś epizodzie ze swojego życia z perspektywy innej osoby, tak, jakby mówili o kimś obcym. Dzięki temu można dostrzec coś, czego się wcześniej nie widziało. Pacjenci nagle zaczynają rozumieć, dlaczego ktoś ich opuścił, że nie ma w nich empatii albo że okazują partnerom obojętność. W moim filmie bohaterowie są na miejscu drugiej osoby nie przez godzinną sesję, ale przez znacznie dłuższy czas.

Opis: W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról  uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

Zobacz również: Narzeczony na niby – recenzja polskiej komedii romantycznej ze Stramowskim i Kamińską

U boku Smutniak występuje Pierfrancesco Favino, który ma na koncie występy m.in. w ekranizacji powieści Dana Browna Anioły i Demony czy serialu Netflixa Marco Polo. Za reżyserię odpowiada debiutant Simone Godano. Scenariusz przygotowali Carmen Roberta Danza i Giulia Louise Steigerwalt.

Polska premiera Żona czy mąż? 16 lutego.

żona czy mąż plakat polski kasia smutniak

Źródło: spectator / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?