Logan pierwszym superbohaterskim filmem z nominacją do Oscara za scenariusz adaptowany!

Choć wielu fanów po cichu liczyło na to, że film Jamesa Mangolda zostanie doceniony przez Akademię w jednej z głównych kategorii – chociażby za reżyserię – to i tak już odnieśli sukces niemały. Wspomniany Mangold wraz ze Scottem Frankiem oraz Michaelem Greenem będą mogli wpisać do swoich portfolio bycie nominowanym za najlepszy scenariusz adaptowany. Warto wspomnieć, że to pierwsza taka sytuacja, gdy film superhero zostaje nominowany do Oscara w tejże kategorii.

Spekulowało się, że przy owych nagrodach namiesza również Wonder Woman Patty Jenkins, jednak tym razem fani kreacji Gal Gadot będą musieli obejść się smakiem. Mimo wszystko dobrze, że co lepsze pozycje tego gatunku zyskują uznanie. W końcu może to będzie dodatkową motywacją dla twórców przyszłych filmów superbohaterskich do wysilenia się. Rozgłos spowodowany nominacją sam w sobie jest potencjalnym źródłem lepszej sprzedaży danej produkcji w przyszłości. Tak czy inaczej – gratulujemy!

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?