Warner Bros. zakupiło prawa do adaptacji powieści Dr. Seussa!

Warner Animation Group, jedna z pobocznych wytwórni studia Warner Bros. Pictures, zakupiło prawa do adaptacji powieści na podstawie książek Theodora Seussa Geiseldra, bardziej znanego jako Dr. Seuss. W planach jest kilka produkcji, jednak od razu zapowiedziano, że pierwszy będzie w pełni animowany film The Cat in the Hat.

Głównym założeniem projektu ma być podtrzymywanie pamięci o dziełach kultowego w Stanach Zjednoczonych artysty. Poprzednie adaptacje nie cieszyły się zbyt dużym powodzeniem wśród krytyków, jak i wśród fanów Dr. Seussa. Był to m.in. Lorax i Kot. W 2003 roku w rolę Kota wcielił się Mike Myers.

Zobacz również: Guillermo del Toro zadowolony z nominacji do Oscara dla horrorów

dr seuss

Podpisanie umowy skomentowała również Susan Brandt, prezes Dr. Seuss Enterprises:

Przez wiele pokoleń te baśnie kształtowały zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nasza współpraca z Warner Animation Group pomoże nam dać drugie życie tym charyzmatycznym postaciom, jak również zaprezentować wieloletnim fanom nowe spojrzenie na popularne historie.

Liczymy, że najnowsze obrazy osiągną poziom podobny do Grincha z Jimem Carreyem, który jako autonomiczne dzieło filmowe osiągnął status kultowego.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia – Materiały prasowe

Pasjonat kinematografii, muzyki i seriali. W wolnych chwilach poluję na replikantów. Twitter - Chrzuszczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?