Jennifer Hudson zagra Arethę Franklin w filmie biograficznym!

Na zorganizowanej przez Clive’a Davisa imprezie, która poprzedza rozdanie nagród Grammy, wystąpiła Jennifer Hudson. Zaśpiewała największe przeboje Arethy Franklin, m.in. Respect i Think. Davis, który wcześniej zapowiedział aktorkę na scenie, oznajmił, że została ona wybrana przez samą Franklin do grania jej samej w produkowanym przez MGM filmie biograficznym.

Jak podaje serwis Deadline, do roli producenta wyznaczono Scotta Bernsteina (Straigh Outta Compton), a za muzykę odpowiedzialny będzie Harvey Mason Jr., który wielokrotnie współpracował z Arethą Franklin. Mason Jr. stworzył również muzykę do filmu Dreamgirls, za który Jennifer Hudson odebrała Oscara za drugoplanową rolę kobiecą. MGM poszukuje jeszcze reżysera i scenarzysty.

Zobacz również: Romantyczna parodia filmów Vegi od SNL Polska

aretha

Aretha Franklin zasłyneła jako twórczyni przeboju Respect, który stał się feministycznym hymnem, a w 2004 roku magazyn Rolling Stone umieścił te piosenkę na 5. miejscu swojego rankingu najlepszych utworów wszechczasów. Gwiazda jest również jedną z najczęściej honorowanych artystek w historii Grammy.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia – Gettyimages.com

Pasjonat kinematografii, muzyki i seriali. W wolnych chwilach poluję na replikantów. Twitter - Chrzuszczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?