Udostępniono zdjęcia lokacji oraz rekwizytów do filmu Detective Pikachu!

Co prawda, jeszcze przyjdzie nam poczekać na pierwsze, oficjalne materiały promocyjne ukazujące bohaterów filmu Detective Pikachu, jednakże dzięki jednemu z użytkowników Twittera mamy możliwość obejrzenia zdjęć filmowych lokacji i rekwizytów wykorzystywanych do produkcji (co ciekawe znaleziono je w centrum Londynu). Największą uwagę wzbudza logo Ryme City Police Department, a także ogłoszenia o zaginięciu Pokemonów m.in Gravellera, Panchama oraz trzech Machoke’ów.

 


Zobacz również: Detective Pikachu – Ken Watanabe w obsadzie widowiska!

Fabuła skoncentruje się na porwaniu ojca postaci Smitha. Bohater wspólnymi siłami z Pikachu (Reynolds) podejmie się próby jego odnalezienia. Z kolei Newton zagra dziennikarkę, która postanowi wesprzeć chłopaka i zwierzęcego detektywa w ich śmiałych i niebezpiecznych działaniach.

Produkcja to wspólny projekt wytwórni Legendary Entertainment i oddziału Nintendo The Pokémon Company. Detective Pikachu stanowi pierwszy aktorski obraz, którego akcja zostanie osadzona w uniwersum uwielbianych przez rzesze ludzi pokemonów. Projekt planowany jest jako seria oparta na detektywie Pikachu – nowej postaci i historii w tym kultowym przecież świecie sympatycznych stworków. Zwolennicy uniwersum pierwszy raz spotkali się z rzeczonym powyżej bohaterem w grze wideo wydanej w Japonii. 

Po raz pierwszy wprowadzony w Japonii w 1996 roku Pokemon zachwycił fanów w każdym wieku na całym świecie w ciągu dwóch dekad. Z półek sklepowych zniknęło już 279 milionów gier wideo osadzonych w tym uniwersum, 21,5 miliardów kart (Pokémon Trading Card Game) wysłano do 74 krajów, a animowana seria doczekała się aż 19 sezonów. Pokemon jest jedną z najbardziej udanych marek rozrywkowych na całym świecie.

Universal Pictures zajmie się dystrybucją filmu fabularnego poza Japonią, jak miało to miejsce z innymi dziełami Legendary w ciągu ostatnich lat. Z kolei długoletni partner The Pokémon Company, czyli wytwórnia Toho, podejmie się dystrybucji omawianej produkcji na terenie samej Japonii. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku rebootu kultowej Godzilli.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Nintendo

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?