Meryl Streep – aktorka zamierza zastrzec nazwisko znakiem towarowym?

Meryl Streep złożyła podanie o zabezpieczenie swojego nazwiska znakiem towarowym, aby uzyskać wyłączność na operowanie nim w branży rozrywkowej. Aktorka znana z filmów Czwarta Władza i Mamma Mia! ubiega się o ochronę nazwiska odnośnie wystąpień filmowych, telewizyjnych, prowadzonych na żywo, wygłaszania przemówień oraz podpisywania autografów. Jeżeli uda jej się tego dokonać, będzie w stanie powstrzymać innych przed używaniem go i sprzedawaniem w celach komercyjnych, do reklam oraz do stron internetowych związanych z filmami.

streep3

Zobacz również – Mamma mia! Here We Go Again – spot z okazji ceremonii wręczenia nagród Grammy

W rozmowie z BBC prawnik ds. własności intelektualnej George Sevier zauważył, że aktorka podjęła tę decyzję stosunkowo późno w porównaniu do innych celebrytów, ktorzy próbowali to osiągnąć na dużo wcześniejszym etapie kariery.

Nie wiem, czy to późny moment w karierze Meryl Streep. Być może ma jeszcze przed sobą długą karierę. Ale jest starsza niż większość ludzi zastrzegających swoje nazwiska.

Nie sądzę, żeby ktoś próbował wygłosić uroczyste przemówienie w imieniu Meryl Streep poza Meryl Streep. Robi to pewnie głównie po to, żeby powstrzymać ludzi przed używaniem jej nazwiska w Internecie

Źródło: nme.com / Ilustracja wprowadzenia: etonline.com

Wielka fanka silnych bohaterek filmowych. Od kryminałów woli fantasy. Docenia dobre soundtracki. Uwielbia Meryl Streep, Keirę Knightley, Kristen Bell i całego Disneya.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?