Advertisement
Advertisement

Samozwańczy król futbolu atakuje kina! Powstanie biografia Zlatana Ibrahimovicia

David Lagercrantz, szwedzki pisarz, obecnie najbardziej znany z kontynuowania sagi Millenium Stiega Larssona, to w świecie książki sportowej również gorące nazwisko. Napisał on bowiem jedną z najważniejszych i najlepszych biografii piłkarskich, jakie są na rynku, w Polsce znaną pod tytułem Ja, Ibra. Fanom futbolu nie trzeba mówić, kto był jej bohaterem. Dziś dowiadujemy się, że książka ta posłuży za scenariusz filmowy. Jedna z najważniejszych firm producenckich w Szwecji, B-Reel Films, poinformowała dziś, że taki obraz powstanie.

Zobacz również: Kobieta sukcesu – zobacz zwiastun polskiej komedii romantycznej

Film ma skupić się, tak jak książka, na najmłodszych latach życia Zlatana na przedmieściach Malmoe, ale także błyskawicznej drodze na szczyt, wielkim talencie i determinacji. Każdy kto czytał Ja, Ibra wie że jest to samograj, jak mało która z biografii piłkarskich nadający się na ekran. Pozostaje pytanie, kto byłby w stanie zagrać szwedzkiego napastnika. Znając jego, gdyby zadano mu to pytanie, szybko stwierdziłby, że nie zrobi tego nikt. No chyba że on sam.

https://www.youtube.com/watch?v=GcCVfNA7otY

Zlatan Ibrahimovic to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy naszych czasów. W trwającej wiele lat karierze zagrał w ośmiu klubach, w których zdołał zdobyć aż 31 trofeów. Jest także najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Szwecji, dla której zdobył 62 gole. 

Skandynawowie może i słyną z kryminałów, ale myśle że wielu fanów samozwańczego króla futbolu zgodzi się, iż film z miejsca staje się jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji pochodzących ze Szwecji.

źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadząćy działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?