Willem Dafoe w obsadzie filmu Edwarda Nortona

Minęło już około 15 lat, odkąd Edward Norton (znany jako aktor z filmów Birdman, Podziemny krąg) postanowił, że nakręci adaptację powieści Jonathana Lethema o polskim tytule Osierocony Brooklyn. Projekt nareszcie ma szansę zaistnieć – główną rolę w filmie, do którego sam opracował scenariusz, zagra Norton. Wiadomo także, że w obsadzie znajdzie się Willem Dafoe.

Przypomnijmy, że Willem Dafoe walczy teraz o Oscara, Został nominowany w kategorii najlepsza męska rola drugoplanowa za wcielenie się w postać Bobby’ego w filmie The Florida Project. Jego konkurentem w wyścigu po statuetkę jest m.in. Sam Rockwell, który zagrał oficera Dixona w produkcji Trzy Billbordy za Ebbing, Missouri.

the florida project tfp dom

Zobacz również: Ethan Hunt powraca w pierwszym zwiastunie Mission: Impossible – Fallout!

Opis filmu Motherless Brooklyn: Film jest adaptacją książki Motherless Brooklyn napisanej przez Jonathana Lethema. Opowiada on historię Lionela Essroga  (Edward Norton), detektywa cierpiącego na syndrom Tourette’a. Ma on tiki nerwowe, powtarza wszystkie zasłyszane dźwięki i musi wszystkiego dotknąć. Gdy jego mentor (a zarazem szef) zostaje zabity, Lionel zaczyna poszukiwania zabójcy.

Źródło: Filmweb/ Ilustracja wprowadzenia: Los Angeles Times

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?