Advertisement

Ford vs. Ferrari – James Mangold reżyserem wyścigowego widowiska!

Portal Variety poinformował, że reżyser James Mangold zajmie się nakręceniem kolejnego projektu dla wytwórni 20th Century Fox, który można określić mianem Ford vs. Ferrari. Produkcja dotyczyć będzie stworzenia najszybszego na świecie samochodu wyścigowego.

425158.1

Zobacz również: Angel of Mine – Noomi Rapace z główną rolą w psychologicznym dramacie!

Podobno film będzie oparty na prawdziwej historii. Podąży on śladami ekscentrycznego i zdeterminowanego zespołu amerykańskich inżynierów oraz projektantów dowodzonych przez przemysłowego wizjonera – Carrolla Shelby’ego. Przedsiębiorca razem ze swoim brytyjskim kierowcą – Kenem Milesem staną przed bardzo trudnym zadaniem. Mianowicie otrzymają misję zbudowania całkowicie od podstaw, nowego samochodu wyścigowego dla Henry’ego Forda II, z potencjałem do pokonania dominującego od dawna Ferrari w Mistrzostwach Świata z 1966 roku, organizowanych w Le Mans.

Portal Variety poinformował również, że Mangold zainteresowany jest obsadzeniem Matta Damona w roli Carrolla Shelby’ego i Christiana Bale’a jako Kena Milesa. Reżyser współpracować będzie ze scenarzystami filmu Na skraju jutra, Jezem i Johnem-Henrym Butterworthami nad fabułą widowiska.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Universal Pictures; kadr z filmu: Wyścig

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?