Taika Waititi zdradza, dlaczego nakręcił Thora: Ragnarok!

Taika Waititi – reżyser filmu Thor: Ragnarok – przyznał w rozmowie z portalem io9, dlaczego został filmowcem i co skłoniło go do nakręcenia kolejnej odsłony przygód Boga Piorunów. Z właściwym sobie poczuciem humoru wyjawił, że wszystko zrobił dla swoich fanów oraz sławy:

Dlaczego stworzyłem ten film? Dla sławy i moich fanów na Twitterze. Chciałem zawrzeć w Thorze esencję Piotrusia Pana, trochę Terminatora 2: Dnia sądu, szczyptę Dnia niepodległości, odrobinę Nad złotym stawem, a także wydźwięku zaobserwowanego w Wariatkach zmieszanego dodatkowo z My Fair Lady. Myślę, że udało mi się to osiągnąć.

https://www.youtube.com/watch?v=haMjQyeHbIQ

Zobacz również: Thor: Ragnarok najlepiej zarabiającym filmem z całej trylogii!

Opis: Wieści o kłopotach w ojczyźnie sprawiły, że Thor powrócił do Asgardu. Po przybyciu okazuje się, że władza Lokiego, nadal podszywającego się pod Odyna, doprowadziła do licznych problemów, m.in do uwolnienia samej Heli. Kiedy Thor się z nią spotyka, dochodzi między nimi do walki, w wyniku której zostaje on wypędzony na Sakaar – barbarzyńską planetę, rządzoną przez czarującego, lecz nikczemnego Grandmastera. Tam poznaje ukrywającą się na planecie Valkyrię, która zapoznaje Thora z rządzącym. Asgardczyk staje się gladiatorem, zostaje pozbawiony swoich włosów oraz młota Mjolnira, a na arenie spotyka najsłynniejszego zawodnika w historii planety – Hulka.

Obsada: Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Mark Ruffalo (Hulk), Idris Elba (Heimdall), Anthony Hopkins (Odyn), Cate Blanchett (Hela), Jeff Goldblum (Grandmaster), Tessa Thompson (Valkyrie), Karl Urban (Skurge), Sam Neill, Benedict Cumberbatch (Doktor Strange).

Reżyserem filmu jest Taika Waititi. Za scenariusz odpowiadają Christopher Yost i Craig Kyle. Thor: Ragnarok miał swoją premierę 25 października 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Marvel Studios

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?