Hurricane – pierwszy zwiastun filmu o Dywizjonie 303 z Iwanem Rheonem i Dorocińskim

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun brytyjskiej produkcji wojennej o polskich lotnikach z Dywizjonu 303. W filmie Hurricane w głównych rolach zobaczymy znanego z Gry o Tron Iwana Rheona oraz Marcina Dorocińskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=QgmMIisbufo&feature=youtu.be

Hurricane to brytyjska produkcja prezentująca losy polskich pilotów z Dywizjonu 303 w czasie lotniczej Bitwy o Anglię, podczas której byli najskuteczniejszą aliancką jednostką myśliwską. Na stronie Kaleidoscope Film Distributor, odpowiedzialnego za światową dystrybucję, film opisywany jest jako „wzruszająca, prawdziwa historia polskich pilotów uczestniczących w Bitwie o Anglię i walczących o własny kraj na obczyźnie”. Marcin Dorociński wcieli się w postać dowódcy Witolda Urbanowicza, a Iwan Rheon w Jana Zumbacha. W Hurricane wystąpi również syn Mela GIbsona, Milo Gibson, który wcieli się w pułkownika J. Kenta oraz Filip Pławiak, Krystoff Hadek i Stefanie Martini. Za reżyserię odpowiada David Blair.

Zobacz również: Polacy w produkcjach zagranicznych. Podsumowanie 2017 roku

Premiera Hurricane przewidziana jest na drugą połowę 2018 roku. W listopadzie 2018 roku w kinach pojawi się również polski film Dywizjon 303 z Maciejem Zakościelnym i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: facebook/marcindorocinski 

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?