Liga sprawiedliwosci

Scenarzysta Lobo opowiada o swoich inspiracjach

Kilka dni temu podawaliśmy, że Michael Bay jest brany pod uwagę do wyreżyserowania filmowej adaptacji jednego z najbardziej niepoprawnych i kontrowersyjnych komiksowych antybohaterów. Jakkolwiek póki co on sam waha się z podjęciem decyzji, nad skryptem scenariusza pracuje Jason Fuchs. Póki co twórca, któremu po raz kolejny zaufało Warner Bros., podzielił się swoimi komiksowymi inspiracjami:

Myślę, że gdy pracujesz nad postaciami komiksowymi, zwłaszcza takimi, które są bliskie twojemu sercu, jak Wonder Woman czy Lobo, chcesz stworzyć coś, co odpowiada oryginalnej wersji. Myślę, że Wonder Woman odpowiada temu, co czuło się w trakcie czytania nie tylko oryginalnych komiksów Moultona Marstona, ale i George’a Pereza z lat 80. Uczucie to przypomina czytanie tych komiksów na dużym ekranie. Więc dla czegoś takiego jak Lobo, bez wnikania w szczegóły, jest to nieco inne uczucie, ponieważ komiksy o Lobo są same w sobie czymś zupełnie odrębnym. To, co stworzyli Keith Giffen i Alan Grant, jest naprawdę unikalne, a my liczymy, że uchwycimy ducha tej historii w trakcie tworzenia filmu.

Lobo to faktycznie coś zupełnie innego, a komiksy z nim związane pod kątem brutalności przebijają nawet Deadpoola, co nie jest łatwą sztuką. Oby Fuchs znalazł skuteczne rozwiązanie, nie narażając fanów kosmicznego zabijaki na palpitacje serca.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: dccomics.com

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta