Liga sprawiedliwosci

Czarna Pantera – możliwe rekordowe weekendowe otwarcie lutego w USA!

Kolejne dobre wieści dla wielkiego widowiska ze stajni Marvel Studios. Znakomitą sprzedaż biletów zwiastowano już o dawna, a to choćby przez wzgląd na sprzedaż przedpremierowych biletów. Tym samym na weekend otwarcia przewidywano 125 milionów dolarów zysku. Już samo to byłoby drugim takim wynikiem w historii lutowego box office. W ubiegłym tygodniu liczba ta wzrosła do 150 milionów dolarów. Teraz okazuje się, że na samych terenach USA Czarna Pantera może dać studiu przychody w okolicach 165 milionów dolarów, zdecydowanie przebijając tym samym Deadpoola (152.2 miliony dolarów). 

Jeżeli obliczenia sprawdzą się w praktyce, film Ryan Cooglera stanie w szeregu najlepiej zarabiających blockbusterów superhero. Czołówkę stanowi tylko i wyłącznie Marvel: na pudle niezmiennie rządzi i dzieli Avengers z 207.4 millionami dolarów, za nimi Avengers: Czas Ultrona, zarabiając 191.3 milliony, a następnie Kapiten Ameryka: Wojna bohaterów  (179.1 millionów dolarów) i Iron Man 3 (174.1 millionów dolarów). Dopiero potem znajduje się para przedstawicieli DC Comics: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości ze 166 milionami dolarów na koncie, a centralnie za nimi Mroczny Rycerz Powstaje – 160.9 milionów dolarów.

Zobacz również: Czarna Pantera – przedpremierowa recenzja wielkiego hitu Marvela!

Opis fabuły: Czarna Pantera kontynuuje opowieść o T’Challi, który po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów powraca do Wakandy, aby stać się królem. Jednakże na radarze zaczynają pojawiać się kolejni wrogowie. W związku z tym T’Challa jednocześnie jako król i Czarna Pantera zostaje wystawiony na próbę, a co za tym idzie, wciągnięty w konflikt, który stanowi niebezpieczeństwo dla całego świata.

Obsada widowiska: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Florence Kasumba, Sterling K. Brown, Andy Serkis oraz John Kani.

Film wyreżyserował utalentowany Ryan Coogler. Jego producentami są: Kevin Feige, Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Nate Moore, Jeffrey Chernov i Stan Lee. Warto tutaj dodać, że scenariusz sporządzili wspomniany powyżej Ryan Coogler i Joe Robert Cole w oparciu o historię znanego z kart komiksów wydawnictwa Marvel Comics bohatera, który zaliczył swój debiut w 1966 roku.

Polska premiera Czarnej Pantery odbędzie się 14 lutego 2018 roku.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta