Król Lew – Elton John i Beyoncé nagrają nową piosenkę do filmu!

Rok 2019 przyniesie nam kolejny po Księdze Dżungli film live-action, a którym będzie słynny disnejowski Król Lew. Wzruszający film z muzyką Hansa Zimmera oraz kultowymi piosenkami Eltona Johna na stałe zapisał się w historii kina. Teraz okazuje się, że w prace nad filmem jest zaangażowany nie tylko Hans Zimmer, ale także Elton John, który stworzy piosenkę do najnowszej adaptacji Króla Lwa! Oczywiście nie sam, bo do współpracy zaprosił Beyonce, użyczającej głosu postaci Nali. W rozmowie z The Sun UK Rocket Man potwierdził, że stworzy nową piosenkę do wyczekiwanego projektu Disneya. Jak zapowiedział, nowy utwór znajdzie się na końcowych napisach filmu. Muzyk ujawnił także jakie znane z wcześniejszej wersji utwory będziemy mogli usłyszeć w wersji live-action:

W sumie będą cztery piosenki z oryginału: Can You Feel The Love Tonight?, Hakuna Matata, I Just Can’t Wait To Be A King oraz Circle of Life. I będzie też nowa, zamykająca film. Rozmawiamy właśnie z ludźmi Beyonce i mamy nadzieję, że Tim i ja przygotujemy coś ciekawego. To będzie świetne, współpraca z nią.

 

Elton John oraz Tim Rice z Oscarami za piosenki do Króla Lwa

Zobacz również: „Król Lew – matka Simby i pawian Rafiki obsadzeni! Znamy już pełną obsadę?

Ze wszystkich produkcji Disneya soundtrack z Króla Lwa właśnie wydaje być się najbardziej zapadającym w pamięć oraz bardzo docenionym przez krytyków – Hans Zimmer otrzymał Oscara oraz Złotego Globa za muzykę do filmu, a Elton John również, tyle, że za najlepszą piosenkę. Ich sukces wraz z wymienionymi już Johnem i Zimmerem będzie starał się powtórzyć też Tim Rice, który napisał teksty do piosenek w wersji filmu z 1994 roku. Na efekty przyjdzie nam poczekać do 17 lipca 2019 roku kiedy film zadebiutuje w światowych kinach.

Źródło: screenrant.com/ Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Król Lew

Miłośnik starych filmów i równie starej muzyki. Miłuje Johnny'ego Deppa oraz Marvel Cinematic Universe. Kolekcjoner winyli i największy żyjący fan The Beatles.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?