Advertisement Advertisement
banner

Dojdzie do reboota uniwersum Transformersów po filmie o Bumblebee?

Podczas Toy Fair 2018, Hasbro zorganizowało spotkanie z inwestorami, w trakcie którego ogłosiła dokonanie reboota obecnego uniwersum Transformersów po premierze Bumblebee zapowiedzianego na grudzień bieżącego roku. Według portalu Transformer World 2005, firma zabawkarska zapowiedziała ogólny reset po rozczarowującym wyniku pięciu filmów z całej serii i ostrej krytyce, jaka spadła na obrazy, pomimo dużego budżetu przeznaczonego na nie. Od teraz, Hasbro ma przejąć większą rolę w procesie produkcji kolejnych obrazów razem z wytwórnią Paramount. Przedsiębiorstwo ma być odpowiedzialne m.in. za akceptację konkretnych projektów. Ponadto, tylko w tym roku, ma również zainwestować od 100 do 125 mln dolarów w produkcję filmową oraz telewizyjne realizacje.

Poza filmem o Bumblebee, Hasbro zaplanowało zrealizowanie czterech filmów do 2021 roku (nowe produkcje z uniwersum G.I. Joe i Micronautów, Dungeons & Dragons oraz nieznany jeszcze projekt). Z wcześniejszych planów wykreślono z kolei Transformers 6, w związku z czym nie wiadomo, kiedy dokładnie ma dojść do reboota serii. Nieoficjalnie jednak mówi się o tym, że pierwsza część nowego cyklu ma trafić do kin 1 października 2021 roku. Wspomnianą datę Paramount oraz Hasbro już jakiś czas temu zarezerwowali dla bliżej nieokreślonego projektu.

https://www.youtube.com/watch?v=fcGBwtvhyBM

Zobacz również: Nowe zdjęcie z filmu o Bumblebee nawiązuje do serii animowanej o Transformersach!

Opis: W 1987 roku Bumblebee znajduje schronienie na złomowisku w kalifornijskim miasteczku. Odnajduje go Charlie, 18-letnia dziewczyna, która próbuje odnaleźć się w dorosłym świecie. Bumblebee jest zaprawiony w boju oraz zniszczony. Kiedy Charlie reaktywuje go, dowiaduje się, że to nie jest zwykły żółty VW Beetle.

Obsada: Hailee Steinfeld (Gorzka siedemnastka), Pamela Adlon (Californication), John Cena (Wykolejona), Stephen Schneider (Broad City), Jorge Lendeborg Jr. (Spider-Man: Homecoming), Jason Drucker (Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę), Kenneth Choi (Wilk z Wall Street), Ricardo Hoyos (Degrassi: Nowy rocznik), Abby Quinn (Landline), Rachel Crow (Rio 2) oraz Grace Dzienny (Pojedynek na życie).

Reżyserem filmu jest Travis Knight. Twórca nakręcił nominowany do Oscara w kategorii za najlepszy film animowany Kubo i dwie struny. Za scenariusz odpowiada Christina Hodson. Producentami Bumblebee są: Christina Hodson, Brian Holdner, Stephen Davis, Lorezo Di Bonaventura, Michael Bay i Steven Spielberg. Premiera obrazu została zapowiedziana na 21 grudnia 2018 roku.

Źródło: ComicBook.com, Collider / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Paramount Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?