Twarz – pierwszy zwiastun nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej!

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu Twarz, czyli nowej produkcji Małgorzaty Szumowskiej, która powalczy z tym tytułem o Złotego Niedźwiedzia w konkursie głównym podczas obecnie trwającego 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (Berlinale 2018). Szumowska zdobyła już wiele międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia w 2015 roku dla Najlepszego Reżysera za film Body/Ciało, Teddy Award w 2013 za film W imię… – obie podczas festiwalu Berlinale, a także Srebrnego Lamparta za 33 sceny życia podczas Festiwalu w Locarno w 2008 roku. Reżyserka była również czterokrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych, z czego raz udało jej się zdobyć statuetkę – nagrodę publiczność za najlepszy film europejski (Body/Ciało).

Zwiastun nowej produkcji tej utytułowanej reżyserki zobaczycie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=fj5s5JzPDS8

Zobacz również: Berlinale 2018, dzień 4: Toppen av ingenting, Utoya 22. juli, 7 Days in Entebbe

Oficjalny opis filmu: Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

W główną rolę wciela się tu Mateusz Kościukiewicz (Wszystko, co kocham, W imię…, Amok). W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Agnieszkę Podsiadlik czy Małgorzatę Gorol. Za zdjęcia odpowiada Michał Englert, a za montaż Jacek Drosio – obaj to stali współpracujący Małgorzaty Szumowskiej.

Twarz trafi do kin już 6 kwietnia 2018 roku.

Źródło: Youtube/KinoSwiatPL / Ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?