Kobiety mafii w dziesiątce box office’u w Wielkiej Brytanii!

Patryk Vega rozbija bank nie tylko nad Wisłą. Jego kolejne filmy doskonale sprzedają się także poza granicami Polski. 1 marca jego najnowsza produkcja trafiła do kin w Wielkiej Brytanii. Kobiety Mafii od razu znalazły się w pierwszej dziesiątce brytyjskiego box office’u.

Film Vegi ulokował się na szóstym miejscu zestawienia najlepszych filmów weekendu 2-4 marca, zarabiając – łącznie z dniem prapremiery – 570 tys. funtów. Kobiety mafii pokazywane były w sumie w 254 kinach na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Choć tytuł nie powtórzył sukcesu otwarcia, który należy do Botoksu (793 tys. funtów), to i tak jest to świetny wynik, zważając na to, że ten weekend, w porównaniu z ubiegłorocznym, wypadł dla właścicieli kin o wiele gorzej. Spadkiem wpływów należy obwiniać… pogodę, która sparaliżowała wiele zakątków Wielkiej Brytanii. Odwoływane seanse i zamknięte kina, szczególnie w sobotę i w niedzielę, przyczyniły się do słabszych wyników finansowych.

Zobacz również: Polskie filmy w Wielkiej Brytanii zaliczyły rekordowy rok 2017!

Kobiety mafii były drugim nowym najlepiej sprzedającym się tytułem weekendu, po Wieczorze gier. Polska produkcja dystrybuowana przez firmę Phoenix z Chicago, pobiła na tym polu takie filmy jak animacja Potworna rodzinka (126 tys.), laureata Oscara za najlepszy tytuł nieanglojęzyczny – Fantastyczną kobietę (98 tys.) czy transmisję spektaklu baletu Bolshoi Flames in Paris (74 tys.).

Oto całe zestawienie box office’u Wielkiej Brytanii i Irlandii (2-4 marca):

  1. Czarna Pantera – 3 mln 736 tys. funtów
  2. Czerwona jaskółka – 1 mln 843 tys.
  3. Król rozrywki – 1 mln 239 tys.
  4. Wieczór gier – 1 mln 094 tys. (nowość)
  5. Lady Bird – 926 tys.
  6. Kobiety mafii – 570 tys. (nowość)
  7. Coco – 556 tys.
  8. Jestem najlepsza. Ja, Tonya – 547 tys.
  9. Do zakochania jeden krok – 465 tys.
  10. Kształt wody – 418 tys.

Źródło: Box Office Mojo

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?