Advertisement

Czy Zielona Latarnia odzyska swoje dobre imię na srebrnym ekranie?

Każdy fan postaci z komiksów DC – a zwłaszcza Ligi Sprawiedliwości – mógł odczuwać pewien niedosyt widząc ostatnimi czasy na kinowych ekranach wielu herosów, pośród których nie było Green Lanterna. Wprawdzie powstał w 2011 roku pewien film z Ryanem Reynoldsem, ale nie zebrał on pochlebnych opinii i przez wielu został oceniony jako – po prostu – niewypał. Hal Jordan, John Stewart – te postacie mają duży potencjał. Niestety – wciąż niewykorzystany. Warner Bros. zdaje się póki co uchylać przed włączeniem Zielonej Latarni do swojego nowego, wciąż powstającego uniwersum. Całkiem możliwe, że producenci boją się kolejnej porażki z zielonym sygnetem w roli głównej. I tak o sprawie nadal byłoby cicho, gdyby nie That Hashtag Show, który podaje informację, jakoby powstawał nowy film o Zielonej Latarni, a jego reżyserem miałby być Christopher McQuarrie.

Zobacz również: Ujawniono datę rozpoczęcia zdjęć do Top Gun: Maverick!

Film może być całkiem ciekawy. Oczywiście pod warunkiem, że McQuarrie nie wciśnie do niego na siłę Toma Cruise’a jako Hala Jordana, a tym bardziej jako Johna Stewarta… McQuarrie był scenarzystą m. in. Podejrzanych (1995), Walkirii (2008), Turysty (2010), a także reżyserem i scenarzystą Mission: Impossible – Rogue Nation (2015) oraz Mission: Impossible – Fallout, który to tytuł zobaczymy w kinach pod koniec lipca. Produkcje te pozwalają nam sądzić, że reżyser ten potrafi być kreatywny i ma pewne doświadczenie. Ale czy wystarczy to, żeby w końcu wyprodukować film o bohaterze od DC Comics na który warto będzie pójść do kina? Zobaczymy. Oczywiście zakładając, że informacja od That Hashtag Show nie jest zwykłą plotką.

Źródło: thathashtagshow.com; Ilustracja pełnego tekstu: okładka Hal Jordan and the Green Lantern Corps Vol. 1, #17. DC Comics, maj 2017

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?