Dziedzictwo. Hereditary – najstraszniejszy film roku z polską datą premiery

Sensacja tegorocznego Festiwalu w Sundance oraz film okrzyknięty najstraszniejszym horrorem ostatnich lat trafi na ekrany polskich kin pod tytułem Dziedzictwo. Hereditary. Za dystrybucję odpowiada Monolith Films.

https://www.youtube.com/watch?v=gTNEDFMnwZc&feature=youtu.be

Opis: Każda rodzina ma swoje sekrety. Niektóre wiodą prosto do piekła. Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają tak tragiczny i potworny obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju… 

Zobacz również: Słudzy diabła – recenzja udanego pastiszu horrorów

Dziedzictwo. Hereditary to nowy film studia A24 (m.in. Czarownica. Bajka ludowa z Nowej AngliiTo przychodzi po zmroku). Co ciekawe, za zdjęcia do filmu odpowiadał polski operator Paweł Pogorzelski. 

W obsadzie znaleźli się: Toni Collette, Alex Wolff, Milly Shapiro, Ann Dowd i Gabriel Byrne. Za kamerął stanął Ari Aster.

Polska premiera filmu 22 czerwca 2018.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?