Spider-Man: Homecoming 2 – nowe szczegóły dotyczące tajemniczej femme fatale

Sequel najnowszej wersji przygód człowieka-pająka będzie miał miejsce po definitywnym zakończeniu 3. fazy Marvel Cinematic Universe (tj. po Avengers 4), oczywiste więc, że póki co nie otrzymamy zbyt wiele szczegółowych informacji dotyczących fabuły. Co innego, jeżeli chodzi o szczątkowe doniesienia – np. nowe postacie. W styczniu mówiło się już chociażby o nowej femme fatale, do której poszukiwano odpowiedniej aktorki o europejskich korzeniach. W rozważaniach na temat jej tożsamości padło już kilka potencjalnych postaci, takich jak Black Cat czy Silver Sable. Jednak dopiero najnowsze wieści mogą nam pomóc odgadnąć jej tożsamość. 

That Hashtag Show – portal, który dostarczył nam zresztą rzeczony styczniowy update – uzupełnił swoje doniesienia o dodatkową notkę, wedle której poszukuje się kobiety w wieku nieco ponad dwudziestoletnim w typie „dziewczyny Bonda”. Z tego też względu THS jest przekonane, że to będzie Jessica Drew, czyli Spider-Woman. Postać ta powstała w latach 70., w dobie powstawania żeńskich wersji superherosów. W przeciwieństwie do Parkera, Drew nie otrzymała swoich mocy poprzez bezpośrednie ugryzienie pająka, lecz wstrzyknięcie jego krwi w celu uratowania od śmierci z powodu zatrucia uranium. Dzięki temu otrzymała większość zdolności Spider-Mana plus jeszcze m.in. potężne feromony i umiejętność latania. Zanim dołączyła do S.H.I.E.L.D., a następnie Avengers, działała w Europie jako agentka Hydry. 

Fani od pewnego czasu liczyli na wejście Spider-Woman do MCU, teraz to się może wreszcie urzeczywistnić. A jeżeli faktycznie impulsywna panna Drew dołączy na 4. fazę, może zrobić zamieszanie na miarę Zimowego Żołnierza w Kapitanie Ameryce.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?