• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Czarna Pantera Marvela przekroczyła wczoraj barierę miliarda przychodu z całego świata. Film potrzebował na to 26 dni. To 16. produkcja wytwórni Walt Disney, a 5. z Kinowego Uniwersum Marvela, której udał się ten wyczyn. Tym samym Czarna Pantera dołącza do grona takich filmów jak: Avengers, Avengers: Czas Ultrona, Iron Man 3 oraz Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Z 521 milionami dolarów w USA Czarna Pantera jest już 9. najbardziej dochodowym filmem w kraju. W ten weekend stanie się również 2. produkcją superbohaterską wszechczasów, wyprzedzając Mrocznego Rycerza (535 mln).

Najnowszy film Marvela może pochwalić się już następującymi rekordami w USA:

  • najlepsze otwarcie w lutym – 202 mln (3-dniowe) oraz 242,1 mln (4-dniowe),
  • 5. najlepszy wynik podczas 3-dniowego otwarcia – 202 mln,
  • poniedziałek wszechczasów – 40,1 mln,
  • niedziela wszechczasów – 60 mln,
  • 2. najlepszy wynik podczas drugiego weekendu wyświetlania – 111,6 mln (tylko 3 filmy oprócz Czarnej Pantery tego dokonały),
  • najlepszy wynik podczas trzeciego (nieświątecznego) weekendu wyświetlania – 66,3 mln.

Na runku poza USA Czarna Pantera ma przekroczyć w ten weekend 500 mln dolarów, czemu sprzyja imponujący wynik podczas premiery filmu w Chinach. Szacuje się, że produkcja zarobi tam w pierwszy dzień 22 mln, a w drugi 27 mln.

Zobacz rówież: The Punisher - ruszyły zdjęcia do 2. sezonu!

Opis fabuły: Film kontynuuje opowieść o T’Challi, który po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów powraca do Wakandy, aby stać się królem. Jednakże na radarze zaczynają pojawiać się kolejni wrogowie. W związku z tym T’Challa jednocześnie jako król i Czarna Pantera zostaje wystawiony na próbę, a co za tym idzie, wciągnięty w konflikt, który stanowi niebezpieczeństwo dla całego świata.

Obsada widowiska: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Florence Kasumba, Sterling K. Brown, Andy Serkis oraz John Kani.

Film wyreżyserował utalentowany Ryan Coogler. Jego producentami są: Kevin Feige, Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Nate Moore, Jeffrey Chernov i Stan Lee. Warto tutaj dodać, że scenariusz sporządzili wspomniany powyżej Ryan Coogler i Joe Robert Cole w oparciu o historię znanego z kart komiksów wydawnictwa Marvel Comics bohatera, który zaliczył swój debiut w 1966 roku.

Źródło: comingsoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: Marvel

 

Wiesz, co z tym zrobić


Mateusz Chrzczonowski

Mateusz Chrzczonowski

O mnie:

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Ludzie w konwersacji:
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.