Artemis Fowl – start zdjęć do ekranizacji powieści Eiona Coflera

Disney informuje, że zdjęcia do Artemisa Fowla właśnie startują. W grudniu ogłoszono kto zagra w ekranizacji pierwszej części cyklu powieści fantasy autorstwa Eiona Coflera. Teraz wiemy, gdzie film będzie kręcony. Zdjęcia będą realizowane w Irlandii Północnej, Anglii oraz w Wietnamie. 

Artemis Fowl to 12 – letni geniusz, który wdał się w rodziców parających się działalnością przestępczą. Pewnego dnia postanawia ukraść cenny skarb elfów, aby przywrócić rodzinie renomę utraconą za sprawą ojca, oraz pojmać wróżkę Holly Short, kapitan straży elfów. Za sprawą Holly szybko przekonuje się, że te stworzenia wcale nie są tak bezbronne, za jakie je uważał.

artemis fowl

Zobacz również: Pacific Rim Rebelia – kolejne plakaty promujące kontynuację wielkiego widowiska!

Obraz wyreżyseruje Kenneth Branagh, a w roli tytułowego bohatera wystąpi debiutant Ferdia Shaw. Zagra on u boku Judi Dench, z którą reżyser współpracował wcześniej przy Morterstwie w Orient Expressie. W filmie zobaczymy także między innymi Larę McDonnell jako elfią kapitan Holly Short i Nonso Anozia, który zagra ochroniarza Artemisa, Butlera.

Data premiery filmu Artemis Fowl zaplanowana jest na 9 sierpnia 2019 roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Miłośniczka Gwiezdnych Wojen i wszelkich filmów fantastycznych. Uwielbia wciągać się w nowe serie filmowe, ale praktycznie nigdy w seriale. Poza filmami tańczy i pisze własne powieści.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?