• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Nie skłamie mówiąc, że sceny po napisach są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów filmów Marvel Studios. Okazuje się jednak, że studio nie miało ich na początku w planach! W najnowszym wywiadzie dla Entertainment Weekly Jon Favreau, reżyser pierwszego filmu Marvela - Iron Man ujawnił, że scenariusz nie przewidywał stworzenia sceny po napisach jego filmu. Favreau wpadł na pomysł jej realizacji dopiero w takcie produkcji widowiska.

Chciałem zrobić coś dla zabawy! Pomyślałem, że fani doceniliby dodatkowy easter egg wprowadzony po pierwszej części napisów końcowych. Oczywiście nie było go w oryginalnym scenariuszu. Wpadłem na pomysł żeby pokazać w dodatkowej scenie Nicka Fury'ego, którego zagrałby Sam Jackson, na którego wizerunku oparto już tą postać w komiksach z serii The Ultimates. To byłoby dobrym ukłonem w stronę fanów. Kevin Feige (szef Marvel Studios) też zapalił się na ten pomysł! Razem pracowaliśmy tworząc dialogi do tej sceny, będąc bardzo ostrożni w odpowiednim doborze słów, które miały podłożyć fundament pod całe uniwersum. Słowa "Jesteś teraz częścią większego świata " i "Inicjatywa Mścicieli" zwiastowały już przyszłość. Chcieliśmy by widzowie pozostający w kinach jeszcze bardziej docenili seans. 

Okazuje się, że pomysł na żart ewoluował w pewnego rodzaju pomysł na całe uniwersum oraz wprowadził do niego Samuela L. Jacksona. Omawianą scenę dołączam poniżej:

Źródło: HeroicHollywood | Ilustracja główna: Marvel Studios

 

Wiesz, co z tym zrobić


Tomasz Rewers

Tomasz Rewers

Redaktor naczelny

O mnie:

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury. Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.