Zdjęcia do piątej odsłony Indiany Jonesa ruszą w kwietniu 2019 roku!

Reżyser Steven Spielberg ujawnił podczas rozdania Empire Awards, że produkcja Indiany Jonesa 5 rozpocznie się w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2019 roku:

Dla mnie taka podróż jest zawsze opłacalna, zwłaszcza, że mogę pracować z wieloma utalentowanymi ludźmi z Wielkiej Brytanii. Aktorzy, ekipa, a także iskry i motywacje – to wszystko pomaga mi w tworzeniu filmów i będzie nadal wpływać na moją pracę tutaj, gdy powrócę by nakręcić w kwietniu 2019 roku piątą część Indiany Jonesa.

Premiera filmu została zapowiedziana na 20 lipca 2020 roku i po raz kolejny w rolę tytułowego archeologa oraz odkrywcy wcieli się Harrison Ford. Producentami widowiska będą zaś Kathleen Kennedy i Frank Marshal. Scenariusz do widowiska napisze David Koepp. Wcześniej Spielberg obiecał pojawienie się czegoś niesamowitego w piątej odsłonie Indiany Jonesa, z kolei prezes Disneya Bob Iger zapowiedział, że nie będzie to ostatnia część cyklu.

Indiana Jones to postać będąca sławnym archeologiem i podróżnikiem po raz pierwszy wprowadzoną w Poszukiwaczach Zaginionej Arki (1981) – filmu uznanego za jeden ze 100 najlepszych filmów amerykańskich wszech czasów w rankingu przygotowanym przez Amerykański Instytut Filmowy – później bohater pojawił się także w Indianie Jonesie i Świątyni Zagłady (1984) oraz Indianie Jonesie i ostatniej krucjacie (1989). Ostatnim filmem z serii był Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Mimo iż produkcja nie cieszyła się zbyt wielkim uznaniem wśród krytyków, jak również podzieliła sympatyków przygód tytułowego bohatera, to i tak obraz zgarnął prawie 800 mln dolarów w globalnym box offisie, okazując się kasowym sukcesem.

https://www.youtube.com/watch?v=Gvo_pMRbw-w

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Paramount Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?