Wiceadmirał Holdo z Ostatniego Jedi była wrażliwa na Moc?

Laura Dern – odtwórczyni roli Wiceadmirał Holdo w Ostatni Jedi – udzieliła niedawno dość interesującego wywiadu Entertainment Weekly, w którym opowiedziała więcej na temat granej przez siebie postaci i jej przeszłości:

Bardzo pragnęła pokoju, w pewnym sensie też chodziło o rewolucję, jednak przede wszystkim chciała być szkolona i kierowana przez Leię, która nauczyła jej wszystkiego. Dążyła do tego, aby znaleźć się wysoko w hierarchii dowództwa i pomóc Leii w jej misji. W grę wchodziła także jej inna strona, w którą dużą rolę odgrywała Moc.

Najbardziej intresujące okazały się jednak jej słowa dotyczące wrażliwości Amilyn Holdo na Moc, co twórcy sugerowali w interakcji między postacią, a Poe Dameronem granym przez Oscara Isaaca:

Jest w niej coś, co wymaga ochrony i dużej troski. To swego rodzaju światło i mądrość, o której mówi w filmie i dość krótko wspomina o niej postaci granej przez Oscara Isaaca. Jej głównym celem jest ochrona świata, Mocy i utrzymania ducha rewolucji przy życiu.

https://www.youtube.com/watch?v=p-kkuO2ATbY

Zobacz również: Mark Hamill żałuje swoich słów na temat Luke’a Skywalkera w Ostatnim Jedi

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?