Advertisement

Mark Hamill dzieli się obawami odnośnie powstawania zbyt wielu filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen!

Już wiemy, że po Trylogii Sequeli wytwórnie Lucasfilm i Walta Disneya, rozpoczną pracę nad kolejnymi epizodami Gwiezdnych wojen osadzonymi w różnych okresach historii uniwersum. W wywiadzie dla CinemaBlend, Mark Hamill podzielił się swoimi obawami dotyczącymi powstawania zbyt wielu produkcji z odległej galaktyki. Aktor wyjaśnił przy tym, że studia jego zdaniem powinny „zwolnić tempo”, jeśli chodzi o planowanie kolejnych projektów gwiezdnowojennych:

Sądzę, że powinni zwolnić, ponieważ nie chcemy odczuć przesytu. Powiedziałem raz Disneyowi: „Serio? Pięć miesięcy po naszej premierze pojawi się Han Solo: Gwiezdne wojny – historie? Nie chcecie chociaż zaczekać do Świąt Bożego Narodzenia?”. Ale oni mają wszystko rozplanowane – robią to samo, co Marvel ze swoimi filmami, więc jest to wszystko poza moim zasięgiem.

Hamill zwrócił też uwagę, że jest mnóstwo różnych opowieści z uniwersum Gwiezdnych wojen wartych opowiedzenia i jego zdaniem samodzielne filmy oferują twórcom szansę na przełamanie klasycznych stylów narracji:

Największą zaletą filmów samodzielnych jest to, że nie podążają według formuły trylogii. Mogą wytworzyć własne założenia, kierować się nimi, zakończyć je i odejść, by pozostawić widzów z pragnieniem dokończenia opowieści. Jest nieskończenie wiele możliwość.

Zobacz również: Wiceadmirał Holdo z Ostatniego Jedi była wrażliwa na Moc?

https://www.youtube.com/watch?v=jyd4jhMYfMo

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Disney/Lucasfilm

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?