Marcin Dorociński na polskim plakacie filmu 303. Bitwa o Anglię

Na profilu Marcina Dorocińskiego w serwisie Facebook zadebiutował polski plakat filmu wojennego 303. Bitwa o Anglię. Zobaczyć na nim możemy polskiego aktora ubranego w strój pilota, a w jego tle sunące po niebie myśliwce. Data publikacji również nie jest przypadkowa, gdyż dziś – 30 marca – mija 110 lat od urodzin Wiktora Urbanowicza, jednego z dowódców słynnego Dywizjonu 303.

303 bitwa o anglię marcin dorociński plakat film

303. Bitwa o Anglię to anglojęzyczna produkcja wojenna w miedzynarodowej obsadzie. Wystąpią w niej znany z Gry o Tron Iwan Rheon (Jan Zumbach), Milo Gibson (John Kent), Marcin Dorociński (Witold Urbanowicz), Filip Pławiak, Stefanie Martini, Nicholas Farrel, Krystof Hadek. Reżyserem filmu jest David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Śliskowski (Generał Nil, Czas Honoru. Powstanie).

Zobacz również: Córka Michaela Jacksona debiutuje w filmie. Oto fragment filmu Raz się żyje z jej udziałem

Opis dystrybutora: Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Data premiery filmu nie została oficjalnie ujawniona.

Źródło: facebook.com/marcindorocinski / ilustracja wprowadzenia: Prospect3/materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?