Vega pobija rekord! Kobiety mafii 3. z rzędu filmem reżysera z 2. milionową widownią!

Jak donosi Kino Świat Kobiety mafii zostały pierwszym polskim filmem 2018 roku z frekwencją ponad 2 000 000 widzów, a zarazem trzecim z rzędu (zaraz po Botoksie i Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach) filmem Patryka Vegi z ponad dwumilionową widownią. Czegoś takiego nie osiągnął jeszcze żaden polski reżyser.

Osiągnięcie to stanowi zjawisko bez precedensu w polskiej kinematografii. Czegoś takiego nie osiągnął jeszcze żaden krajowy twórca w historii! Poza przywołanymi filmami Vegi były to takie produkcje, jak: trzy części Listów do M, Katyń, Bogowie i Lejdis. Obecny wynik produkcji to 2 002 621 widzów, a film od sześciu tygodni utrzymuje się w ścisłej czołówce polskiego box office. 

https://www.youtube.com/watch?v=JpWCEIIVTak

Zobacz również: Kobiety Mafii – recenzja filmu Patryka Vegi

Opis fabuły filmu: Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska).

Źródło: Kino Świat | Ilustracja główna: Kino Świat

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?