„Pelé: Birth of a Legend” – zwiastun biografii legendy futbolu

Pelé, a właściwie Edson Arantes de Nascimento, uznawany jest przez wielu za najlepszego futbolistę w historii. Jednak „Pelé: Birth of a Legend” to dopiero pierwszy fabularny film biograficzny, który mierzy się z legendą piłkarza. Zobaczcie jak prezentuje się zwiastun najnowszej pozycji wśród filmowych biografii słynnych sportowców. 

https://www.youtube.com/watch?v=XBrfxHOXsDE

„Pelé: Birth of a Legend” zgodnie ze swoim tytułem (tł. „Pele: Narodziny Legendy”) opowie o dzieciństwie w fawelach oraz błyskotliwych początkach kariery piłkarskiej Brazylijczyka. Ważnym wątkiem ma być również relacja Pele z ojcem oraz przedstawienie piłki nożnej, jako elementu budującego tożsamość narodową. Za scenariusz oraz reżyserię odpowiadają: Jeff Zimbalist i Michael Zimbalist, który tematykę południowoamerykańską oraz sportową poruszyli przy okazji dokumentu „The Two Escobars”. W piłkarza wciela się dwóch młodych aktorów: Kevin de Paula (Pele w wieku 13-17 lat) oraz Leonardo Lima Carvalho (Pele w wieku 10 lat). W filmie wystąpią również znani z amerykańskich filmów i seriali: Rodrigo Santoro („300”), Vincent D’Onofrio („Daredevil”), Diego Boneta („Scream Queens”). Zdjęcia do filmu powstawały w Brazylii. Pierwotnym celem było zaprezentowanie produkcji w okolicach Mistrzostw Świata w 2014 roku, które odbywały się w Brazylii, lecz ze względu na problemy produkcyjne „Pelé: Birth of a Legend” do kin trafi dopiero w tym roku (6 maja w USA, 19 maja we Włoszech, 13 maja na VOD).

W ramach ciekawostki warto dodać, iż Pele po zakończeniu sportowej kariery próbował swoich sił w aktorstwie. Jego najsłynniejszy występ to rola Kaprala Fernandeza w „Ucieczce do zwycięstwa” w reżyserii Johna Hustona, na którego planie spotkał Sylvestra Stallone’a, Michaela Caine’a oraz Kazimierza Deynę.

Escape to Victory

Źródło: youtube.com / ilustracja: kadr ze zwiastuna „Pele: Birth of a Legend”

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?