Steven Spielberg nie wyklucza uczynienia kobiety główną bohaterką serii o Indianie Jonesie!

Zdjęcia do piątej części Indiany Jonesa mają rozpocząć się w kwietniu w Wielkiej Brytanii, a tymczasem reżyser Steven Spielberg przyznał w rozmowie z dziennikiem The Sun, że jego zdaniem może to być ostatni film z serii, w którym ujrzymy Harrisona Forda w tytułowej roli. Przy czym, nie będzie to oznaczało zakończenia dla całej marki:

To będzie ostatni film o Indianie Jonesie z Harrisonem Fordem i jestem tego pewien. Nie zmienia to jednak faktu, że seria będzie się rozwijać także bez niego.

Zapytany o to, kto mógłby zastąpić aktora w tej roli, Spielberg przyznał, że nie wyklucza wprowadzenia kobiety jako głównej bohaterki serii:

Będziemy wówczas musieli zmienić nazwisko Jones na Joan. Jednak nie byłoby w tym nic złego.

Zobacz również: Zdjęcia do piątej odsłony Indiany Jonesa ruszą w kwietniu 2019 roku!

https://www.youtube.com/watch?v=qw81HdkTP_I

Premiera filmu została zapowiedziana na 20 lipca 2020 roku i po raz kolejny w rolę tytułowego archeologa oraz odkrywcy wcieli się Harrison Ford. Producentami widowiska będą zaś Kathleen Kennedy i Frank Marshal. Scenariusz do widowiska napisze David Koepp. Wcześniej Spielberg obiecał pojawienie się czegoś niesamowitego w piątej odsłonie Indiany Jonesa, z kolei prezes Disneya Bob Iger zapowiedział, że nie będzie to ostatnia część cyklu.

Indiana Jones to postać będąca sławnym archeologiem i podróżnikiem po raz pierwszy wprowadzoną w Poszukiwaczach Zaginionej Arki (1981) – filmu uznanego za jeden ze 100. najlepszych filmów amerykańskich wszech czasów w rankingu przygotowanym przez Amerykański Instytut Filmowy – później bohater pojawił się także w Indianie Jonesie i Świątyni Zagłady (1984) oraz Indianie Jonesie i ostatniej krucjacie (1989). Ostatnim filmem z serii był Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Mimo iż produkcja nie cieszyła się zbyt wielkim uznaniem wśród krytyków, jak również podzieliła sympatyków przygód tytułowego bohatera, to i tak obraz zgarnął prawie 800 mln dolarów w globalnym box offisie, okazując się kasowym sukcesem.

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Paramount Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?