The Man Who Killed Don Quixote – pierwszy zwiastun wyczekiwanego filmu Terry’ego Gilliama!

Fani filmów Terry’ego Gilliama mogą zacierać rączki. Dzieło życia naszego mistrza pt. The Man Who Killes Don Quixote, właśnie ujrzało światło dzienne w postaci pierwszego zwiastuna. Materiał wideo znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=PkRo5l8679g

Film będzie współczesną i satyryczną opowieścią o Tobym (Adam Driver), znużonym reżyserze reklam, który przybywa do Hiszpanii na plan zdjęciowy. Po drodze spotyka cygana, który daje mu kopię filmu nakręconego przez studentów – liryczną przeróbkę historii Don Kichota osadzonej w niezwykłej, starej, hiszpańskiej wiosce. Poruszony odkryciem, Toby wyrusza w przedziwną podróż w celu odnalezienia owej wioski, po drodze wplątując się w serię niefortunnych zdarzeń.

W główną rolę wciela się Adam Driver (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy). W rolę najsłynniejszego mężczyzny z La Manchy, Miguela de Cervantesa, gra stały bywalec w filmach Gilliama – Jonathan Pryce (Brazil, Bracia Grimm). W obsadzie znajdują się również: Olga Kurylenko (Quantum of Solace), Stellan Skarsgard (Avengers: Czas Ultrona), Joana Ribeiro (Dancin’ Days), Eva Basteiro-Bertoli (Czarny chleb) i Rossy de Palma (Julieta).

Data premiery filmu wciąż jest nieznana. Produkcja miała zadebiutować na tegorocznym festiwalu w Cannes, jednak Terry Gilliam napotkał pewne problemy związane z producentem filmu, Paulo Branco. Według reżysera Branco nie zapewnił obiecanych funduszy, w związku z czym Gilliam znalazł nowego producenta. Niestety teraz Branco twierdzi, że produkcja nie może zostać pokazana bez jego zgody. Mamy nadzieję że obaj panowie dojdą szybko do porozumienia i już wkrótce dane nam będzie rozkoszować się filmem.

Scenariusz do filmu przygotował Gilliam i Tony Grisoni (Las Vegas Parano), którzy napisali go już w 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy reżyser rozpoczął prace nad filmem, jednak z licznych przyczyn produkcyjnych musiał przerwać realizację zdjęć. 

Źródło: comingsoon.net / indiewire.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?