Poznaliśmy datę rozpoczęcia zdjęć do aktorskiej wersji Miecza w kamieniu!

Portal Disney Film Facts donosi, że produkcja aktorskiej wersji Miecza w kamieniu w reżyserii Juana Carlosa Fresnadillo ruszy 24 września bieżącego roku w irlandzkim Belfaście. Scenariusz do tego projektu realizuje Bryan Cogman (Gra o tron). Wszystko jednak może ulec zmianie. Prace będą prowadzone w Titanic Studios, czyli miejscu, gdzie powstają chociażby: Gra o tron czy Krypton.

Po raz pierwszy wieść o stworzeniu remake’a animacji z 1963 roku pojawiła się zaledwie trzy lata temu, na krótko po pojawieniu się Kopciuszka w reżyserii Kennetha Branagha.

https://www.youtube.com/watch?v=ThOtoGV6ylU

Zobacz również: Reżyser 28 tygodni później za sterami aktorskiego remake’u Miecza w kamieniu!

Wydana w 1963 roku animacja pt. Miecz w kamieniu to historia luźno oparta na twórczości T. H. Whita, która opowiada o przygodach młodego Artura będącego pod opieką czarodzieja Merlina.

Disney pracuje również nad adaptacją cyklu książek Merlin T. A. Barrona skupiającej się na historii młodego Merlina, zanim ten został mentorem króla Artura. W sprawie objęcia stanowiska reżysera projektu rozmowy ze studiem ma już prowadzić Ridley Scott.

Źródło: ScreenRant / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Walt Disney Productions

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?