the old guard background Advertisement

Powrót Terminatora na duży ekran opóźniony!

Wytwórnia Paramount Pictures przesunęła datę premiery szóstej części Terminatora o cztery miesiące, co oznacza, że ujrzymy go nie 26 lipca, jak wcześniej zakładano, a dopiero 22 listopada 2019 roku. Co ciekawe, w tym samym czasie ma pojawić się również niezapowiedziany film Marvela, natomiast pięć dni później druga odsłona Krainy lodu. Zdjęcia do filmu reżyserowanego przez Tima Millera rozpoczną się latem bieżącego roku, a w obsadzie poza Arnoldem Schwarzennegerem ujrzymy m.in. Mackenzie Davis (Blade Runner 2049Halt and Catch Fire, Marsjanin) oraz znaną z poprzednich części Terminatora Lindę Hamilton. Scenariusz ma być przygotowany przez Billy’ego Raya (Kapitan Phillips, Stan gry czy pierwsza część Igrzysk śmierci).

https://www.youtube.com/watch?v=HLsEPFdrK34

Zobacz również: Scenarzysta Kapitana Phillipsa napisze na nowo scenariusz szóstego Terminatora

James Cameron, który odzyska prawa do Terminatora w 2019 roku, już wczesniej ogłaszał powstanie nowego filmu z Arnoldem Schwarzeneggerem. Nie wiadomo jednak, czy aktor brałby udział w tym przedsięwzięciu. Warto przypomnieć, że reżyser sprzedał prawa do oryginalnego filmu producentce Gale Anne Hurd. Warunkiem było wówczas umożliwienie mu wyreżyserowania Terminatora, w którym miał wystąpić Arnold Schwarzenegger. Film zarobił na całym świecie 78,4 mln dolarów i umożliwił stworzenie sequela zatytułowanego Terminator 2: Dzień sądu (zysk na całym świecie w przypadku tego obrazu wyniósł 519,8 mln dolarów). Po tym filmie Cameron opuścił markę, pomimo powstania kolejnych produkcji, w tym Terminator Genisys z 2015 roku, który przy budżecie wynoszącym 155 mln dolarów zarobił 440,6 mln dolarów (z czego niecałe 90 mln w kraju).

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Paramount Pictures

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?