Czarna Pantera wyprzedziła Titanica na liście najbardziej dochodowych produkcji

Marvelowska Czarna Pantera weszła do kin dwa miesiące temu i w tak krótkim czasie udało jej się zarobić 659,5 miliona dolarów i przy okazji pobić kinowy hit z 1997 roku. Film zrzucił Titanica na czwarte miejsce i tym samym znalazł się na podium na liście najbardziej dochodowych filmów w USA. Przed nim są tylko Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy (zarobiły 936 milionów dolarów) i Avatar (760 milionów dolarów). Globalnie Czarna Pantera znajduje się na dziesiątym miejscu podczas, gdy Titanic wciąż jest drugi, zaraz po niepokonanym Avatarze. Nie wydaje się, aby film Marvela mógł pokonać którąś z tych pozycji, choć jak na razie produkcja bije wszelkie rekordy.

black panther michael b jordan chadwick boseman 1180x787

Zobacz również: Avengers: Wojna bez granic – nowa zapowiedź oraz fragment ze Spider Manem! Przewidywania box office’owe!

Film kontynuuje opowieść o T’Challi, który po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów powraca do Wakandy, aby stać się królem. Jednakże na radarze zaczynają pojawiać się kolejni wrogowie. W związku z tym T’Challa jednocześnie jako król i Czarna Pantera zostaje wystawiony na próbę, a co za tym idzie, wciągnięty w konflikt, który stanowi niebezpieczeństwo dla całego świata. Występują Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Florence Kasumba, Sterling K. Brown, Andy Serkis oraz John Kani.

Źródło: junkee.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Miłośniczka Gwiezdnych Wojen i wszelkich filmów fantastycznych. Uwielbia wciągać się w nowe serie filmowe, ale praktycznie nigdy w seriale. Poza filmami tańczy i pisze własne powieści.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?