Reżyser Thor: Ragnarok potwierdza, że wciąż trwają prace nad ekranizacją Akiry

Próby przeniesienia na ekrany rzeczonej mangi trwają już bez mała ponad 15 lat. Wielu twórców decydowało się podjąć to wyzwanie, aktualnie jest nim znany z niezwykłej kreatywności zarówno przy mniejszych produkcjach (Co robimy w ukryciu), jak i blockbusterach (Thor: Ragnarok) Taika Waititi. Na razie jednak skończyło się na samych zapowiedziach. Dopiero niedawno reżyser odezwał się w tej kwestii:.

Jeszcze tak naprawdę nie zacząłem zajmować sobie tym głowy. Chciałem robić adaptacje książek (…) Wielu ludzi wariuje, gdy nie przeczytało książek związanych z ekranizacją i mamy sześć gigantycznych egzemplarzy do przerobienia. Ale Akira [anime] jest jednym z moich ulubionych filmów; mama zabrała mnie na niego, gdy miałem 13 lat i to zmieniło moje życie.

Waititi wcześniej zarzekał się, że na pewno nie będzie chciał wybielać aktorów, tworząc jak najbardziej wierne dzieło. Chcielibyście, aby on się za nie wziął?

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?