Iwan Rheon jako Jan Zumbach na plakacie filmu 303. Bitwa o Anglię

Kino Świat, polski dystrybutor filmu 303. Bitwa o Anglię, zaprezentował plakat portretujący kolejnego bohatera filmu i historii Polski. Po Marcinie Dorocińskim wcielającym się w Witolda Urbanowicza przyszedł czas na plakat Iwana Rheona, który odegra postać Jana Zumbacha. Data publikacji grafiki również nie jest przypadkowa, gdyż jutro – 14 kwietnia – minie 103. rocznica urodzin wybitnego polskiego lotnika.

iwan rheon 303 bitwa o anglię hurricane plakat poster

303. Bitwa o Anglię to anglojęzyczna produkcja wojenna w miedzynarodowej obsadzie. Wystąpią w niej znany z Gry o Tron Iwan Rheon (Jan Zumbach), Milo Gibson (John Kent), Marcin Dorociński (Witold Urbanowicz), Filip Pławiak, Stefanie Martini, Nicholas Farrel, Krystof Hadek. Reżyserem filmu jest David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Śliskowski (Generał Nil, Czas Honoru. Powstanie).

Zobacz również: Córka Michaela Jacksona debiutuje w filmie. Oto fragment filmu Raz się żyje z jej udziałem

303 bitwa o anglie rheon dorocinski plawiak 820x490

Opis dystrybutora: Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Data premiery filmu nie została oficjalnie ujawniona.

Źródło: twitter/kinoświat / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?