Milos Forman nie żyje. Legendarny reżyser miał 86 lat

To jest niepowetowana strata dla całego filmowego świata. Jeden z najważniejszych twórców w historii kina, urodzony w Czechach Milos Forman, zmarł w wieku 86 lat.

Zobacz również: TOP 30 – najlepsze filmy biograficzne

Reżyser podczas swojej kariery zdobył dwa Oscary za reżyserię dwóch absolutnych arcydzieł i klasyków kina, Amadeusza oraz Lotu nad kukułczym gniazdem. Oprócz tego jego filmografię uświetniają inne znakomite tytuły, z Hair, Skandalistą Larrym Flyntem oraz Człowiekiem z księżyca na czele. Od kilkunastu lat nie był już aktywny zawodowo jeśli chodzi o reżyserię, bowiem ostatni jego film, Duchy Goi, wszedł na ekrany w 2006 roku. W biografii Francisco Goi wystąpili min. Natalie Portman i Javier Bardem. W innej roli jednak cały czas udzielał się w różnorodnych produkcjach.

working-titles-one-flew-over-the-cuckoos-nest-jack-nicholson-and-director-milos-forman-on-set-in-1975

O śmierci reżysera opinię publiczną poinformowały media z jego rodzinnego kraju. Informacją tą podzieliła się z nimi jego żona. Jednocześnie dodała iż Forman odszedł spokojnie w otoczeniu rodziny oraz przyjaciół.

źródło: THR / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?