Mary Shelley – zwiastun i plakat filmu o autorce Frankensteina

Wytwórnia IFC Films wypuściła dziś zwiastun do nowego filmu biograficznego. Produkcja będzie opowiadać o historii Mary Shelley, autorce znanego na całym świecie potwora – Frankensteina i o tym, jak powstał pomysł na napisanie jej najsłynniejszej powieści. Film pokaże, że życie młodej pisarki było równie fascynujące co jej dzieła. Mary Shelley, wtedy jeszcze Wollstonecraft Godwin, jako nastolatka poznała poetę Percy’ego Shelley. Ich burzliwy związek inspirował dziewczynę do pisania. Pod wpływem romansu, osobistej tragedii i odkryć naukowych swojej epoki, obdarzona bujną wyobraźnią Mary stworzyła legendarnego  Frankensteina.

https://www.youtube.com/watch?v=6EaDRhPm1DM

Zobacz również: Wiosna Filmów startuje już w niedzielę!

Razem ze zwiastunem filmu został udostępniony  także plakat z główną bohaterką.

maryshelleyposter

Tytułową rolę zagra Elle Fanning, dołączą do niej Douglas Booth, Stephen Dillane, Maisie Williams, Bel Powley i Joanne Froggat. Za reżyserię odpowiada Haifaa Al-Mansour (Wadjda). Twórcami scenariusza są  Al-Mansour wraz z Emmą Jensen. Kinowa premiera Mary Shelley jest planowana na 25 maja 2018 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Kadr z Mary Shelley

Miłośniczka Gwiezdnych Wojen i wszelkich filmów fantastycznych. Uwielbia wciągać się w nowe serie filmowe, ale praktycznie nigdy w seriale. Poza filmami tańczy i pisze własne powieści.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?