• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Portal Deadline dowiedział się, iż wytwórnia Paramount Pictures uzyskała prawa do Aru Shah and the End of Time, powieści młodzieżowej spod pióra Roshani Chokshi. Książka opublikowana 27 marca, osiągnęła w zeszłą niedzielę drugą lokatę na liście bestsellerów New York Timesa! Zestawienie dotyczy oczywiście powieści przeznaczonych dla młodych czytelników. Wytwórnia Paramount węszy szansę zrealizowania potencjalnej serii, będącej mieszanką Czarnoksiężnika z Oz oraz Coco, z delikatną domieszką Nocy w muzeum.

Aru Shah final coverFot.: Disney, Rick Riordan Presents

Zobacz również: In Darkness - Natalie Dormer jako niewidoma pianistka w pierwszym zwiastunie thrillera!

Aru Shah and the End of Time przedstawia czytelnikom historię 12-letniej dziewczynki o imieniu Aru Shah, która mieszka w przybudówce obok Muzeum Starożytnej Sztuki i Kultury Indyjskiej. Bohaterka znana jest z tego, że notorycznie kłamie swoim znajomym z prywatnej szkoły dla bogaczy w Atlancie, w celu przekonania ich do zobaczenia jej tradycyjnej kolekcji i spojrzenia na nią jak na coś egzotycznego i niezwykłego, a nie obciachowego czy niedorzecznego. Podczas gdy większość jej przechwałek to zwykłe banialuki, ta, która okazuje się prawdą, staje się najbardziej intrygująca dla kolegów bohaterki. Aru opowiada im, iż jest posiadaczką przeklętej lampy. Podobno za jej pomocą można położyć kres istnieniu świata! Według starych przepowiedni, dzierżony przez bohaterkę relikt to Lampa Bharaty, którą nie można zapalić w Sali Bogów - wówczas, zgodnie z ostrzeżeniem, skończy się znany nam świat. Niestety wielu znajomych prowokuje dziewczynkę do sprzeciwienia się matce. Pod naporem rzuconych w jej stronę wyzwań, Aru zapalę lampę, w wyniku czego pojawia się Śpiący, postać znana również jako Władca Zniszczenia! Antagonista zdecydowany jest spełnić znane w przepowiedniach obietnice, a młodzież nie jest w stanie go powstrzymać.

Powieść zabiera czytelników do świata hinduskiej mitologii i jej niezwykłych postaci. Poza tym pełna jest odniesień do współczesnej popkultury oraz zatrzymuje się nad pojęciami reinkarnacji oraz karmy.

O prawa do adaptacji powieści walczyła wytwórnia Paramount oraz platforma Netflix i chyba nie ma się czemu dziwić, książka bowiem daje nadzieje na genialną serią pełną magi. Aru Shah and the End of Time wyprodukuje Karen Rosenfelt.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia - Disney, Rick Riordan Presents

 

Wiesz, co z tym zrobić


Bartosz Kęprowski

Bartosz Kęprowski

Redaktor

O mnie:

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.